SuperBiz wiadomości Beata Szydło ujawnia, kiedy Polska przyjmie euro!

Beata Szydło ujawnia, kiedy Polska przyjmie euro!

11.05.2017, godz. 16:17
EURO
foto: Marek Zieliński/Super Express

Prawo i Sprawiedliwość od lat nie tylko należy do krytyków Unii Europejskiej, ale również samej waluty euro. Choć Polska wchodząc do UE zobowiązała się w przyszłości zamienić złotówkę na euro, to termin ten jest nadal nieznany. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" premier Beata Szydło ujawnia jednak, kiedy Polska będzie w stanie wstąpić do strefy euro.

W rozmowie z "Rz" premier Beata Szydło podkreśla, że państwa strefy euro są obecnie w kryzysie. - Strefa euro nie byłaby dla nas teraz dobrym rozwiązaniem. Każdego dnia nasza gospodarka ujawnia, że poza nią radzi sobie znakomicie - wyjaśnia szefowa rządu PiS.

Zobacz również: Skandal w Finlandii: Scena egzekucji na monecie 5 euro

Premier dopytywana czy w tej kadencji jest szansa na rozmowy o przyjęciu unijnej waluty, odpowiada krótko "nie". - Wchodząc do Unii przyjęliśmy zobowiązanie m.in. do przyjęcia wspólnej waluty. Ale nigdzie nie jest napisane, kiedy to ma nastąpić - podkreśla Szydło. Dodaje też, że będzie to rozważane tylko wtedy, kiedy będzie to korzystne dla Polski. - Na razie nie jest - zaznacza.

Czytaj także: Watykan kończy z walutą euro. Interweniował sam papież Franciszek

Szefowa rządu stwierdziła, że nie ma żadnych powodów, aby wchodzić do klubu, który ma teraz kłopoty. Szydło ujawniła też, że najpierw takie kraje jak Włochy czy Grecja muszą sobie poradzić z kryzysem (oba są w strefie euro - red.), aby Polska była zainteresowana zmianą waluty.

 

Źródło: "Rzeczpospolita"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: