SuperBiz wiadomości Będzie agencja zamiast ministerstwa. Premier mówi o spółkach Skarbu Państwa

Będzie agencja zamiast ministerstwa. Premier mówi o spółkach Skarbu Państwa

30.09.2016, godz. 12:36
Banknoty polskie
200 zł - król Zygmunt I Stary foto: SHUTTERSTOCK

Już od początku 2017 r. oficjalnie przestanie funkcjonować Ministerstwo Skarbu Państwa, którego likwidację PiS zapowiadał, od kiedy tylko przejął władzę. Dotąd nie wiadomo jednak do końca, jaka struktura przejmie zadania resortu. Rąbka tajemnicy uchyliła premier Beata Szydło.

Czym podpadło PiS ministerstwo skarbu? Krytykowane było przede wszystkim za przeprowadzanie prywatyzacji i patologiczne, zdaniem PiS, obsadzanie stanowisk w spółkach skarbu osobami bez kompetencji. Wiadomo już, że z resortem pożegnamy się na początku przyszłego roku, ale co powstanie w jego miejsce? Premier Beata Szydło zdradziła w PolsatNews, że będzie to agencja, na której czele stanie doświadczony menedżer (nie polityk), a rząd będzie jedynie nadzorował jego działalność.

ZOBACZ TEŻ: Już wiadomo, kiedy PiS zlikwiduje Ministerstwo Skarbu Państwa

Zadaniem menedżera ma być głównie stworzenie przejrzystych zasad naboru kandydatów na stołki w spółkach Skarbu Państwa. - Chcemy stworzyć zespół ekspertów, który będzie też kandydatów do rad nadzorczych w jakiś sposób akceptował, bądź nie – zapowiedziała szefowa rządu. Do zadań nowo powołanej agencji będzie należało głównie trzymanie pieczy nad środkami wydawanymi w spółkach na promocję, marketing i usługi zewnętrzne. Agencja ma działać w oparciu o nowy system zarządzania. Szczegóły rządowego planu poznamy najprawdopodobniej we wtorek, 4 października.

Źródło: gazetaprawna.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: