SuperBiz wiadomości Będzie politechnika w Kędzierzynie-Koźlu! I pierwszy taki kierunek w Polsce

Będzie politechnika w Kędzierzynie-Koźlu! I pierwszy taki kierunek w Polsce

22.06.2016, godz. 15:51
STUDENCI
foto: Reuters

Już do 4 lipca rusza nabór na nowy wydział Politechniki Opolskiej zlokalizowany w Kędzierzynie-Koźlu. Studiować tu będzie można dwa kierunki - przemysłowe technologie informatyczne (to pierwszy taki kierunek studiów w Polsce) i systemy biotechniczne. Dlaczego uczelnia rozwija się właśnie w Kędzierzynie-Koźlu?

Kędzierzyn-Koźle to sześćdziesięciotysięczne miasto w województwie opolskim. Od nowego roku akademickiego będzie się mogło poszczycić własnym oddziałem politechniki. Odpowiednie decyzje zapadły we wtorek 21 czerwca (ogłosiła je Polska Komisja Akredytacyjna) i nic już nie stoi na przeszkodzie, by przeprowadzić nabór na studia, który wystartuje 4 lipca. Chętni mogą się zapisywać na dwa kierunki, w tym unikatowe w skali kraju przemysłowe technologie informatyczne. Studenci tego kierunku „w czasie swojej edukacji zdobędą wiedzę z zakresu konstrukcji maszyn, ich eksploatacji, programowania czy wykorzystania wszelkich technologii informatycznych i będą mogli pracować m.in. w biurach projektowych” - wyjaśnia portal nto.pl.

ZOBACZ TEŻ: Co studiować, by znaleźć pracę?

Kędzierzyński Wydział Inżynierii Systemów Technicznych będzie siódmym wydziałem Politechniki Opolskiej. Plany jego utworzenia ogłoszono pod koniec zeszłego roku. Wybór miejsca nie był przypadkowy. - Mamy tu 120 zakładów, kolejne się pojawią, zapotrzebowanie na inżynierów będzie bardzo duże – mówiła prezydent Kędzierzyna-Koźla, Sabina Nowosielska w portalu wu.po.opole.pl. - Zadaniem Politechniki Opolskiej jest nie tylko kształcić studentów i prowadzić badania naukowe, ale również współpracować z władzami lokalnymi i regionalnymi, by wzmacniać Opolszczyznę – dodawał rektor politechniki, prof. Marek Tukiendorf. Utworzenie wydziału w Kędzierzynie-Koźlu ma stanowić nie tylko bodziec rozwojowy regionu, ale też zatrzymać tu utalentowaną młodzież.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: