SuperBiz wiadomości Bezrobocie bije nowy rekord. We wrześniu bez pracy było 8,3 proc. Polaków [INFOGRAFIKA]

Bezrobocie bije nowy rekord. We wrześniu bez pracy było 8,3 proc. Polaków [INFOGRAFIKA]

25.10.2016, godz. 12:19
Praca tymczasowa w Holandii
Praca tymczasowa w Holandii foto: SHUTTERSTOCK

Stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 8,3 proc. wobec 8,4 proc. w sierpniu - poinformował we wtorek GUS. To najniższym poziom bezrobocia w Polsce od czerwca 1991 roku.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1.324,1 tys. wobec 1.346,9 tys. osób miesiąc wcześniej.

Zobacz również: 500 plus nie skłania Polaków do rzucania pracy

Rok temu było ich o 215 tysięcy więcej. Od sierpnia liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych zmniejszyła się o 22,8 tysiąca. We wrześniu najniższa stopa bezrobocia była w województwie wielkopolskim – 5,1 proc., a najwyższa - w warmińsko-mazurskim – 13,7 proc.

GUS przekazał we wtorek, że stopa bezrobocia w województwach w końcu września br. kształtowała się w granicach od 5,1 proc. w wielkopolskim do 13,7 proc. w warmińsko-mazurskim. W porównaniu z poprzednim miesiącem obniżyła się we wszystkich województwach, z wyjątkiem pomorskiego, w którym utrzymała się na niezmienionym poziomie. Największy spadek notowano w woj. lubelskim i lubuskim (po 0,3 p.proc.). W porównaniu z wrześniem ub. roku stopa bezrobocia zmniejszyła się we wszystkich województwach, w największym stopniu w warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim (po 2,3 p.proc.), a w najmniejszym - w opolskim (o 0,9 p.proc.).

Źródło: GUS

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: