SuperBiz wiadomości Bezrobocie poniżej 8 proc.! Najnowsze dane GUS

Bezrobocie poniżej 8 proc.! Najnowsze dane GUS

25.05.2017, godz. 11:19
PRACA ROLNICY BUDOWLAŃCY EKSPEDIENCI
foto: SHUTTERSTOCK

Rząd może dopisać sobie do konta niemały sukces. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia w Polsce to tylko 7,7 proc.! Wyliczenia te dotyczą kwietnia 2017 r. Jeszcze miesiąc wcześniej, i tak rekordowo niskie, bezrobocie wynosiło 8,1 proc.

W ustawie budżetowej na 2017 r. znajduje się zapis, że bezrobocie w Polsce powinno spaść przynajmniej do 8 proc. Cel ten został osiągnięty z jeszcze lepszym wynikiem. Zaledwie po czterech miesiącach roku bezrobocie spadło do poziomu 7,7 proc., co oznacza, że jest najniższe od 26 lat! Choć to duży sukces, należy zwrócić uwagę na to, że w skali kraju wynik zawyżają województwa, w których o pracę jest łatwiej.

ZOBACZ TEŻ: Polska w pierwszej dziesiątce krajów UE o najniższym bezrobociu

Do nich należy np. mazowieckie (bezrobocie na poziomie 6,7 proc.), wielkopolskie (4,6 proc.) czy dolnośląskie (6,7 proc.). Niestety, są w Polsce regiony, w których bezrobocie wciąż jest dwucyfrowe. Tak jest choćby w przypadku województw warmińsko-mazurskiego (13,3 proc.), kujawsko-pomorskiego (11,3 proc.) czy zachodniopomorskiego (10,1 proc.).

Źródła: money.pl, stat.gov.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: