SuperBiz wiadomości Bezrobocie w lipcu to tylko 10,1 proc. Ministerstwo Pracy ogłasza kolejny rekord

Bezrobocie w lipcu to tylko 10,1 proc. Ministerstwo Pracy ogłasza kolejny rekord

07.08.2015, godz. 12:22
Kosiniak-Kamysz wygryzie Piechocińskiego
Władysław Kosiniak-Kamysz foto: Super Express

W porównaniu z czerwcem, bezrobocie spadło o 0,2 punktu procentowego i w lipcu wynosiło 10,1 proc. To najlepszy wynik od siedmiu lat! - ekscytuje się Ministerstwo Pracy i po raz kolejny zapowiada, że stopa bezrobocia już pod koniec sierpnia może być jednocyfrowa.

W ciągu zaledwie miesiąca liczba bezrobotnych spadła aż o 35 tys. osób, a pracodawcy w lipcu zgłosili do urzędów pracy ponad 117 tys. ofert zatrudnienia. To najlepszy wynik w historii statystyk Ministerstwa Pracy, czyli od 2001 r. Tym samym stopa bezrobocia wynosi obecnie 10,1 proc. - sytuacja poprawiła się we wszystkich województwach.

ZOBACZ TEŻ: Dość oszukiwania na zwolnieniach lekarskich. W życie wejdzie nowe prawo

Minister Pracy Władysław Kosiniak-Kamysz podkreśla, że w ciągu ostatnich dwóch lat liczba bezrobotnych spadła już o ponad pół miliona i wciąż będzie się zmniejszać, na co wskazuje lipcowy rekord ofert pracy. Minister uważa, że to m.in. efekt reformy urzędów pracy, która spowodowała, że ich pracownicy efektywniej zdobywają oferty zatrudnienia dla swoich klientów.

ZOBACZ TEŻ: Bezrobocie spada. W wakacje zejdzie poniżej 10 proc. [WIDEO]

– Wszystko wskazuje na to, że już w sierpniu bezrobocie w Polsce będzie jednocyfrowe. To ogromny sukces polskich przedsiębiorców. Aby stał się on również sukcesem pracowników, spadkowi bezrobocia musi towarzyszyć podwyżka wynagrodzeń i większa stabilizacja zatrudnienia – podkreśla Kosiniak-Kamysz.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: