SuperBiz wiadomości Bilety na Pendolino ze strefą ciszy już w sprzedaży

Bilety na Pendolino ze strefą ciszy już w sprzedaży

17.03.2016, godz. 13:26
Pendolino wjeżdża na tory
foto: Super Express

Bez rozmów telefonicznych, muzyka słuchana wyłącznie w słuchawkach a nawet rozmawianie szeptem, takie zasady obowiązywać będą w strefach ciszy w pociągach Pendolino. Od czwartku kupimy bilet na podróż taką strefą. Cena biletu za przejazd w strefie ciszy będzie taka sama jak cena biletu w klasie 2. Podczas zakupu biletu w kasie czy przez internet, pasażer będzie miał do wyboru miejsce w części standardowej składu lub właśnie w strefie ciszy.

Wprowadzenie podobnego rozwiązania, jakie już dziś stosują np. koleje niemieckie czy czeskie zasugerować mieli sami pasażerowie, z których ponad połowa uznaje strefę ciszy za atrakcyjne rozwiązanie. Osoby, które wybiorą podróż w strefie ciszy powinny zachowywać ciszę. Jak wskazuje przewoźnik w wyjątkowych sytuacjach zalecane będzie mówienie szeptem. Rozmowy telefoniczne należy prowadzić poza strefą a muzyki powinno słuchać się cicho i wyłącznie w słuchawkach. Korzystając zaś laptopa, tabletu czy innych urządzeń elektronicznych, najlepiej wyłączyć dźwięk już przed rozpoczęciem podróży - czytamy w portalu wnp.pl.

Przeczytaj też: Mobilne konta najlepsze [RANKING KONT BANKOWYCH]

Koszt biletu za przejazd w strefie ciszy będzie taka sama jak cena biletu w klasie 2. Podczas zakupu biletu w kasie czy przez internet, pasażer będzie miał do wyboru miejsce w części standardowej składu lub właśnie w strefie ciszy. Przewoźnik przez dwa miesiące będzie realizował pilotaż usługi, w trakcie którego sprawdzi zainteresowanie usługą, zbierze uwagi oraz doświadczenia pasażerów z funkcjonowania stref w pociągach. O zasadach funkcjonujących w strefie ciszy będą przypominały m.in. specjalne informacje umieszczone w wagonie w którym będzie strefa ciszy czyli nr 7.

źródło: wnp.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: