SuperBiz wiadomości Bill Gates zdetronizowany. Kto jest najbogatszy na świecie?

Bill Gates zdetronizowany. Kto jest najbogatszy na świecie?

12.09.2016, godz. 10:30
Bill Gates i Amancio Ortega
foto: Wikimedia Commons, AP / Fotomontaż SE

Kto jest najbogatszym człowiekiem na Ziemi? Bill Gates – odpowie zapewne większość z nas. I choć faktycznie niemal nieprzerwanie Gates zajmuje pozycję światowego lidera pod względem zgromadzonego majątku, to świat finansów jest na tyle nieprzewidywalny, że nawet założyciel Microsoftu nie może czuć się niezagrożony. Tak dzieje się teraz: Gates spadł na drugą pozycję na liście najzamożniejszych ludzi planety!

Obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie jest Europejczyk – Amancio Ortega. Choć jego nazwisko może nie mówić nam wiele, to nawet w Polsce jego biznes nam towarzyszy. Ortega jest bowiem założycielem i szefem sieci sklepów odzieżowych Zara, oferujących głównie eleganckie ubrania dla panów i pań w stosunkowo przystępnych cenach. To właśnie takie podejście do biznesu przyniosło mu majątek. Ortega jest obecnie najbogatszy na świecie z kontem pękającym w szwach, na którym znajduje się aż 79,5 mld dolarów (ok. 306 mld zł)! Gates jest obecnie biedniejszy od niego o miliard dolarów.

ZOBACZ TEŻ: Najbogatsi Polacy według województw [GALERIA]

Tak przynajmniej wynika z najnowszego zestawienia przygotowanego przez magazyn „Forbes”. Warto tu podkreślić, że dane te są najświeższe, jak to tylko możliwe i dotyczą początku września br. Lista jest jednak bardzo płynna, bowiem „Forbes” aktualizuje ją na bieżąco pod wpływem najnowszych informacji ze świata biznesu i notowań giełdowych. Oznacza to, że proporcje w krótkim czasie mogą zostać odwrócone, bo łaska świata biznesu na pstrym koniu jeździ. Warto tu zaznaczyć dla przykładu, że jeszcze w marcu Ortega miał 67 mld dolarów (ok. 258 mld zł), podczas gdy Gates posiadał 75 mld „zielonych” (ok. 290 mld zł).

Źródło: wprost.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: