SuperBiz wiadomości Biznesy polskich celebrytów [GALERIA]

Biznesy polskich celebrytów [GALERIA]

12.06.2016, godz. 06:00
Celebryci i ich biznesy
Cezary Żak foto: AKPA

Nasi celebryci szukają szczęścia i pieniędzy także we własnym biznesie. Zakładają restauracje, teatry, sklepy. Nie brakuje i takich, którzy zajmują się budową mieszkań czy transportem.

Nasi celebryci nie tracą czasu. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na ściankach nie będą pozować w nieskończoność i po prostu stawiają na własne interesy. Niektórzy pewnie w taki sposób realizują swoje pasje i marzenia – np. wchodzą w rolę restauratora czy właściciela wytwórni fonograficznej. Jedno jest pewne - połową sukcesu takiego celebryckiego interesu jest sam fakt, że należy on do osoby znanej z pierwszych stron gazet.

Nasi celebryci upodobali sobie branżę gastronomiczną. Własną restaurację założyli m.in. aktorzy Sonia Bohosiewicz (Sushibu w Warszawie), Piotr Adamczyk (Stary Dom w Warszawie) , muzyk Czesław Mozil (Trattoria Pausa Włoska również w stolicy). Aktorka postawiła na kuchnię japońską, aktor na wykwintne dania polskie, a muzyk na smakołyki rodem z Włoch. Natomiast Marek Kondrat postawił na biznes winiarski i otworzył sklep z winami oraz zajmuje się edukacją z zakresu winiarstwa.

Zobacz: Koniec z praca bez umowy

Celebryci chętnie inwestują też w kulturę. Krystyna Janda otworzyła dwa teatry: Polonia i Och Teatr. W ten biznes wszedł też Tomasz Karolak otwierając teatr IMKA i Emilian Kamiński z małżonką uruchamiając Teatr Kamienica. Wszystkie działają w Warszawie.

Dla odmiany Kayah postawiłą na muzykę. W jej wytwórni Kayax płyty wydają gwiazdy polskiej sceny (m.in. Hey, Maria Peszek. Artur Rojek, Urszula Dudziak).

Ale nie  brakuje i takich celebrytów, którzy postawili na zupełnie odmienne dziedziny. Na przykład aktor i piosenkarz Michał Milowicz postawił na branżę budowlaną i założył firmę deweloperską Milowicz Development.

Zobacz: NIK bierze pod lupę "garkowcisków"

Poważnych biznesów nie boi się też nasz strongman  Mariusz Pudzianowski. W Białej Rawskiej ma salę bankietową „U Pudziana”, w której można zorganizować huczne wesele, rocznicę ślubu, urodziny. Pudzian ma też firmę transportowo-spedycyjną Team Mariusz Pudzianowski.

Natomiast na biznes edukacyjny postawił aktor Cezary Żak. Razem z kuzynką założył szkołę językową w Gliwicach.

Zaś znana pogodynka Omenaa Mensah poszła w biznes meblarski. Jest  właścicielką marki Ammadora, która tworzy oryginalne meble inspirowane sztuką.

Na urodę postawiła Kinga Rusin. Dziennikarka, prezenterka stworzyła z koleżanką markę naturalnych kosmetyków Pat & Rub.

Zobacz: Związkowcy wydłużają nam urlop do 32 dni!

Biznesy na swoim koncie ma także piłkarz Robert Lewandowski. W 2014 roku został m.in. udziałowcem w spółce Protos Venture Capital inwestującej w polskie i europejskie projekty internetowe na wczesnym etapie rozwoju. Frima na swoim koncie ma  m.in.: serwis pomagający znaleźć opiekunki – niania.pl oraz sklep ze zdrową, lokalną żywnością - lokalnyrolnik.pl.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: