SuperBiz wiadomości Blik z większym zasięgiem

Blik z większym zasięgiem

15.12.2016, godz. 15:47
Płatność telefonem
foto: SHUTTERSTOCK

W niedalekiej przyszłości Blikiem będzie można płacić w rozmaitych terminalach. Na razie płatność za pomocą tego systemu w terminalach jest znikoma.

Trwają rozmowy z organizacjami płatniczymi w sprawie wykorzystania gotowych już rozwiązań i infrastruktury przez Blik. Docelowo kod Blik będzie najprawdopodobniej przesyłany w oparciu o technologię Mastercarda lub Visy. Nie wyklucza się też nawiązania współpracy z Diners Clubem, który wprowadza właśnie karty zbliżeniowe na nasz rynek – czytamy w prnews.

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Blikiem będzie można płacić  także w tych terminalach, które  jeszcze nie obsługują tego systemu. Sama transakcja zbliżeniowa z technicznego punktu widzenia m różnić się w terminalach blikowych i terminalach pozostałych agentów, ale klienci płacący aplikacja nie odczują różnicy, bo proces płatności zbliżeniowej Blik będzie przebiegał tak samo jak przy HCE kartowym. Klient nie będzie musiał uruchamiać aplikacji przed płatnością, a do kwoty 50 złotych nie trzeba będzie potwierdzać transakcji PIN-em.

źródło: prnews.pl

tagi: Blik
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: