SuperBiz wiadomości Bohater "afery madryckiej" i były poseł PiS dostał posadę w Orlenie

Bohater "afery madryckiej" i były poseł PiS dostał posadę w Orlenie

07.04.2016, godz. 11:56
Adam Rogacki
foto: EAST NEWS

Były poseł PiS i jeden z bohaterów tzw. "afery madryckiej" został członkiem zarządu Orlen Paliwa. Adam Rogacki jest kolejną osobą związaną z partią Jarosława Kaczyńskiego, która dostała intratną posadę. Dodatkowo polityk zasiada również w radzie nadzorczej spółki PL.2012+.

Przypomnijmy, że Rogacki wraz z innymi posłami PiS: Adamem Hofmanem i Mariuszem A. Kamińskim, udał się do stolicy Hiszpanii w ramach parlamentarnej delegacji na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Na służbowy wyjazd pobrali z sejmowej kasy kilkanaście tysięcy złotych na podróż samochodami. Do Madrytu udali się jednak tanimi liniami lotniczymi.

Czytaj również: 30 działaczy PiS dostało pracę w Enerdze. Czy to kolesiostwo?

Sprawę badała prukuratura, ale nie dopatrzyła się złamania prawa, argumentując że nie doszło do oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu. Trójka posłów jesienią 2014 została wyrzucona z PiS. To jednak nie zaszkodziło karierze Rogackiego.

W lutym tego roku został on członkiem rady nadzorczej spółki PL.2012+ (operator PGE Stadionu Narodowego). Teraz dodatkowo były poseł partii Jarosława Kaczyńskiego, trafił do zarządu Orlen Paliwa. To kolejny w ostatnich miesiąca przypadek transferu polityków zwiazązanych z PiS do spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa.

Do PKN Orlen trafił też były rzecznik PiS Marcin Mastalerek, który pełni funkcję dyrektora ds. strategii i zarządzania projektami. Jeszcze lepszą fuchę dostał były minister skarbu państwa w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, który został prezesem PKN Orlen. Później Jasiński znalazł się też w gronie siedmiu nowo powołanych członków rady nadzorczej PKO BP.

Przypomnijmy, że w czasie poprzednich rządów PiS (2005-2007) Jasiński w rozmowie z "Pulsem Biznesu" przyznał, że "w spółkach z udziałem skarbu państwa nie ma miejsca dla osób z politycznego nadania". Dodał, że PiS zadba, aby zarządzali nimi młodzi i zdolni menadżerowie.

Zobacz koniecznie: Został prezesem orlenu, a teraz dołączył jeszcze do rady nadzorczej PKO BP

Spółka Orlen Paliwa działa od 1996 r. i początkowo była Regionalnym Operatorem Rynku PKN Orlen. Zajmowała się sprzedażą paliw, w tym różnego gatunku benzyn, oleju napędowego i oleju opałowego. Z początkiem 2015 roku Orlen Paliwa uzyskała koncesję na obrót paliwami ciekłymi ważną do 31 grudnia 2025 r. Spółka ta obsługuje kilka tysięcy klientów instytucjonalnych i indywidualnych w całej Polsce.

 

Źródło: TVN24 BiŚ

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: