SuperBiz wiadomości BOŚ ma 40 mln zł straty. Efekt zrzutki na SKOK Wołomin?

BOŚ ma 40 mln zł straty. Efekt zrzutki na SKOK Wołomin?

21.03.2016, godz. 12:11
pieniądze banknoty kasa pożyczka dług komornik
foto: EAST NEWS

Bank Ochrony Środowiska odnotował stratę netto w wysokości 39,3 mln zł. Oznacza to, że w minionym roku BOŚ nie zrealizował zakładanych celów finansowych.

Wpływ na taką sytuację miał m.in. spadek stóp procentowych, który doprowadził do znaczącego obniżenia marż odsetkowych. Istotny był także wzrost opłat na Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz płatność na rzecz Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Łącznie, w skali całego 2015 r., te dodatkowe koszty sięgnęły blisko 52 mln zł.

Zobacz: Bursztyn cenniejszy niż złoto

Bank w komunikacie informuje, że nowy zarząd BOŚ, powołany 15 lutego 2016 r., widząc pilną potrzebę podniesienia rentowności Banku, wdrożył intensywne prace nad aktualizacją dotychczasowych dokumentów strategicznych i przygotowaniem Ramowej Strategii BOŚ na lata 2016 – 2020. Równolegle w Banku realizowany jest harmonogram podniesienia kapitału Spółki przyjęty przez NWZ BOŚ.

Tymczasem jutro stanowisko prezesa BOŚ obejmuje Stanisław Kluza. Stanisław Kluza jest z wykształcenia ekonomistą - ukończył SGH. Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych. W rządzie Kazimierza Marcinkiewicza Kluza był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów, a od lipca do września 2006 pełnił funkcję ministra finansów w gabinecie Jarosława Kaczyńskiego. Następnie w latach 2006-11 był pierwszym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: