SuperBiz wiadomości Brakuje pieniędzy na przyjazd Franciszka. Dołożymy się wszyscy?

Brakuje pieniędzy na przyjazd Franciszka. Dołożymy się wszyscy?

18.02.2016, godz. 11:44
papież Franciszek
papież Franciszek foto: AFP/EAST NEWS

Do Światowych Dni Młodzieży, na które do Krakowa ma przyjechać papież Franciszek, zostało raptem pięć miesięcy, a wciąż nie wiadomo, ile dokładnie ma kosztować organizacja wydarzenia. Mało tego, jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, nie udało się jeszcze ustalić, skąd będą pochodziły fundusze dla organizatorów ŚDM. Są pomysły, by do imprezy dołożyć się z naszych podatków, w projekt mają się też zaangażować spółki z udziałem skarbu państwa.

ŚDM mają być finansowane m.in. ze składek uczestników, jednak do tej pory nie wiadomo, ile pieniędzy uda się uzyskać z tego tytułu, bo rejestracja pielgrzymów ma zakończyć się tuż przed imprezą. Szacunkowy koszt organizacji przedsięwzięcia to nawet 250 mln zł – rząd ma zapewnić część tej kwoty.

ZOBACZ TEŻ: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy ŚDM. Od 50 do 300 zł!

Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, podatnicy mogą dodatkowo dorzucić brakującą sumę. Senator PO zaproponował, by skorygować tegoroczny budżet i przeznaczyć aż 660 tys. zł na zaproszenie na ŚDM młodych uchodźców z Europy Zachodniej, aby w wydarzeniu nie brała udziału tylko „syta europejska młodzież”!

ZOBACZ TEŻ: Plac zabaw i kino w pociągu? PKP Intercity modernizuje stare wagony

Z kolei jeden z senatorów PiS chce odebrania 300 tys. zł Rzecznikowi Praw Dziecka i przeznaczenia ich na ŚDM. Organizatorzy wydarzenia szukają też sponsorów. Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, udało się już pozyskać m.in. PKO BP i PZU, których głównym udziałowcem jest skarb państwa.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: