SuperBiz wiadomości Brexit i Trump nie zaszkodzili miliarderom. Który wzbogacił się najbardziej?

Brexit i Trump nie zaszkodzili miliarderom. Który wzbogacił się najbardziej?

29.12.2016, godz. 12:44
Najbogatsi ludzie świata. Warren Buffett
Warren Buffett foto: EAST NEWS

Majątek najbogatszych ludzi świata cały czas rośnie. W mijającym roku zarobili prawie 240 mld dolarów. Na pierwszym miejscu wśród miliarderów, których majatek powiększył się najbardziej zajął Warren Buffett.

W zestawieniu najbogatszych ludzi na świecie, których fortuny w mijającym roku urosły  najbardziej przygotowanego przez Bloomberg pierwsze cztery miejsca zajmują Amerykanie. Wspomniany już Warren Buffet zarobił niemal 11,8 mld dolarów. Za nim uplasował się Bill Gates, który w mijającym roku wzbogacił się o ok. 9,8 mld dolarów. Trzecie miejsce, z wzrostem na poziomie ok. 8,4 mld dolarów zajął Harold Hamm, amerykański potentat naftowy. Na czwartej pozycji uplasował się założyciel Amazon.com Jeff Bezos (jego majątek wzrósł o ok 7,5 mld dolarów). Piątą pozycję zajął Francuz Bernard Arnault (właściciel m.in. marki Loius Vuitton). Jego majątek w mijającym roku wzrósł o ok. 7,1 mld dolarów.

Zobacz także: Ma 19 lat i ok. 5 mld zł na koncie. Oto najmłodsza miliarderka świata!

Zdaniem analityków Bloomberga majątki amerykańskich miliarderów rosły m.in. dzięki oczekiwaniom poluzowania przepisów oraz odbudowy amerykańskiego przemysłu, które zapowiedział Donald Trump. Podkreślają oni również, majątki najbogatszych rosną mimo zawirowań politycznych, w które obfitował 2016 r. - chodzi przede wszystkim o zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach oraz decyzję Brytyjczyków opuszczeniu Unii Europejskiej.

Źródło: bloomberg.com, oprac. MK

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: