SuperBiz wiadomości Bronisław Komorowski zafundował sobie podwyżkę emerytury! Dostanie 9 tys. zł miesięcznie

Bronisław Komorowski zafundował sobie podwyżkę emerytury! Dostanie 9 tys. zł miesięcznie

28.05.2015, godz. 12:29
Komorowski zgarnie na koniec 60 000 zł
foto: Super Express

Prezydent Bronisław Komorowski przegrał II turę wyborów z Andrzejem Dudą, ale nie musi martwić się o swoją przyszłość. Przez dwa miesiące głowa państwa pobiera jeszcze pełną pensję ok. 20 tys. zł, a po zakończeniu kadencji taką sumę Komorowski będzie otrzymywał przez trzy miesiące. Na politycznej emeryturze dożywotnio były już prezydent miesięcznie zarabiać będzie 9 tys. zł plus dodatki!

Smutek po przegranych wyborach minie szybko ponieważ prezydenta Komorowskiego - o ile nie powróci do czynnej polityki, czeka komfortowa emerytura. W 2011 r. urzędująca głowa państwa podpisała ustawę podnoszącą świadczenia na tzw. prezydenckiej emeryturze. Obecnie byli prezedenci jak Lech Wałęsa czy Aleksander Kwaśniewski miesięcznie otrzymują 4,4 tys. zł. Komorowski zmienił przepisy i teraz wszyscy byli prezydenci otrzymają 9,2 tys. zł brutto (75 proc. prezydenckiego uposażenia 12 365 zł).

Zobacz również: Marek Belka odejdzie z NBP żeby Komorowski mół powołać nowego szefa banku centralnego?

Po zaprzysiężeniu nowego prezydenta, Komorowski jeszcze przez trzy miesiące będzie pobierał pełną pensję prezydencką - łącznie z dodatkami. W sumie na konto polityka wpłynie 60 tys. zł!

Dodatkowo głowie państwa na emeryturze przysługuje ochrona BOR, ubezpieczenie zdrowotne (także dla najbliższej rodziny) oraz 12 tys. zł miesięcznie na prowadzenie własnego biura. Politolodzy podkreślają, że to i tak za mała suma, ponieważ wyższą emeryturą mogą pochwalić się prokuratorzy, sędziowie czy mundurowi, a w końcu prezydent to najważniejszy urząd w państwie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: