SuperBiz wiadomości Bruksela: lotnisko zamknięte po zamachach. Co z samolotami LOT-u? [ZDJĘCIA]

Bruksela: lotnisko zamknięte po zamachach. Co z samolotami LOT-u? [ZDJĘCIA]

22.03.2016, godz. 12:02
Zamachy w Brukseli
Ranne kobiety poszkodowane w zamachu na lotnisku w Brukseli foto: AP

W Brukseli doszło dziś do ataków terrorystycznych. Ładunki wybuchowe eksplodowały m.in. na brukselskim lotnisku Zaventem, które zostało zamknięte do odwołania. Co z samolotami wylatującymi do Brukseli z Polski?

Poranny kurs maszyny Polskich Linii Lotniczych LOT został skrócony i przekierowany do Dusseldorfu. Samolot wystartował z warszawskiego lotniska o godz. 07.21 i bezpiecznie wylądował w Niemczech. Jego planowany lot powrotny z Brukseli do Warszawy został odwołany – dowiadujemy się w biurze prasowym Lotniska Chopina w Warszawie. Jak informuje portal tvn24bis.pl, pasażerom, którzy wylądowali w Niemczech, zostanie zapewniony transport (najprawdopodbniej drogowy) do Brukseli.

ZOBACZ TEŻ: Zamachy w Brukseli. Euro traci, złoto drożeje

"Decyzje o ewentualnym odwołaniu kolejnych rejsów będą podejmowane na bieżąco na podstawie informacji od władz belgijskiego lotniska oraz tamtejszych służb" - informuje nas w komunikacie biuro prasowe PLL LOT. Lot do Brukseli z Warszawy planowany jest na 16.30. - Zachęcamy pasażerów, aby sprawdzali status swojego rejsu, zanim udadzą się na lotnisko - radzi Adrian Kubicki, Rzecznik LOT-u w rozmowie z tvn24bis.pl. - Można tego dokonać za pomocą infolinii lub strony internetowej PLL LOT, bądź witryn poszczególnych lotnisk - dodaje.

ZOBACZ TEŻ: Terroryści wystraszyli turystów. Po Tunezji i Egipcie będzie tracić Turcja?

Według informacji LOT-u, na bruksleskim lotnisku nie ma obecnie pasażerów Polskich Linii Lotniczych. Ci, którzy wylecieli z belgijskiej stolicy do Warszawy porannym lotem, zgodnie z planem dotarli do Polski. O zamachach dowiedzieli się dopiero po wylądowaniu.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: