SuperBiz wiadomości Bukmacherzy obstawiają skład rządu. Ile można zarobić?

Bukmacherzy obstawiają skład rządu. Ile można zarobić?

05.11.2015, godz. 12:29
beata szydło
Beata Szydło foto: Super Express

Skład rządu tworzonego przez PiS mamy poznać, według wstępnych zapowiedzi, już jutro lub w sobotę. Okazuje się, że przyszły gabinet ministrów rozbudza wyobraźnię nie tylko w Polsce. Swoich faworytów mają też… brytyjscy bukmacherzy. Można u nich obstawiać nie tylko, kto zostanie ministrem, ale też jak długo na stanowisku premier utrzyma się Beata Szydło. Ile można na tym zarobić?

Londyńska firma Unibet Group, prowadząca internetowy serwis z zakładami bukmacherskimi, przewiduje, kto może zostać mianowany ministrem w nowym rządzie Beaty Szydło. Zdecydowanymi faworytami na nowych członków Rady Ministrów są Elżbieta Witek oraz Paweł Szałamacha. Za każde 10 zł postawionych na ich kandydaturę można zyskać 1,54 zł (czyli otrzymać 11,54 zł). Przypomnijmy: Szałamacha ma szansę zostać ministrem finansów, a Elżbieta Witek – minister edukacji narodowej.

ZOBACZ TEŻ: PiS połączy ministerstwa finansów i gospodarki?

W zakładach bukmacherskich można też odpowiedzieć na pytanie o czas, jaki Beata Szydło utrzyma się w fotelu szefowej rządu. Ci, którzy nie trzymają kciuków za nową panią premier, mogą zarobić najwięcej - jeśli obstawimy, że Szydło będzie rządziła krócej niż pół roku, za postawione 10 zł możemy dostać aż 50 zł (łącznie z kwotą zakładu 60)! Jeśli uważamy, że Szydło będzie premier dłużej niż rok, za każde 10 zł możemy otrzymać 20 zł (łącznie z kwotą zakładu 30).

ZOBACZ TEŻ: Ministerstwo Energii w rządzie PiS

A tak szacunki bukmacherów prezentują się w zestawieniu. Po lewej stronie zamieszczamy nazwisko kandydata na ministra, a po prawej kwotę, którą można wygrać za postawione 10 zł, jeśli owa osoba otrzyma ministerialną tekę. Przypomnijmy – im niższa jest ta kwota, tym, zdaniem bukmacherów, większe prawdopodobieństwo, że dana osoba zostanie ministrem:

Elżbieta Witek - 1,54 zł
Paweł Szałamacha - 1,54 zł
Jarosław Sellin - 2,20 zł
Piotr Gliński - 3,30 zł
Jarosław Gowin - 4,44 zł
Mariusz Kamiński - 7 zł
Mariusz Błaszczak - 10,50 zł
Antoni Macierewicz - 16 zł
Krystyna Pawłowicz - 140 zł

Na koniec jeszcze zestawienie co do utrzymaniu się Beaty Szydło na stanowisku premiera. Bukmacherzy zdecydowanie obstawiają, że nowa pani premier będzie je piastowała dłużej niż rok. Po prawej stronie zamieszczamy kwoty, które można wygrać za postawienie 10 zł na daną opcję:

mniej niż 6 miesięcy - 50 zł
6-12 miesięcy - 12,50 zł
dłużej niż rok - 20 zł

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: