SuperBiz wiadomości Były biskup zachęca do zatrudniania imigrantów, choć grozi za to więzienie

Były biskup zachęca do zatrudniania imigrantów, choć grozi za to więzienie

21.02.2017, godz. 16:13
Imigranci, uchodźcy w Danii
foto: EAST NEWS

Były biskup Tor Berger Jørgensen ogłosił kampanię wzywającą norweskie organizacje chrześcijańskie do zatrudniania nielegalnych imigrantów. Problem w tym, że przyjmowanie do pracy takich osób karane jest grzywną, a nawet więzieniem – podał „Puls Biznesu".

Kampania ruszyła w ubiegłym tygodniu. Do jej ogłoszenia 71-letniego Jørgensena natchnęła informacja, że kościół ewangelicki zatrudnił kobietę z Erytrei, która od 2011 r. przebywa w Norwegii bez formalnego pozwolenia.
Autor kampanii tłumaczy, że zatrudnianie imigrantów, którzy nie mogą wrócić do swojego kraju, a jednocześnie nie mają prawa pobytu w Norwegii, jest daniem im szansy na przeżycie i wyjście z beznadziejnej sytuacji.

Sprawdź także: 13 tys. zł grzywny za pomoc dla imigrantów

Innego zdania jest cytowana przez „PB" norweska minister ds. imigracji Sylvi Listhaug: „To, co robi (Jørgensen – red.), to tworzenie fałszywej nadziei wśród ludzi, którzy muszą powrócić do swoich krajów. Osoby, które otrzymały odmowę prośby o azyl są zobowiązane do powrotu do swojego kraju".
Karą za zatrudnianie imigrantów, którzy nie posiadają prawa pobytu, jest w Norwegii grzywna lub nawet pozbawienie wolności.

Źródło: „Puls Biznesu"

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: