SuperBiz wiadomości Były rzecznik PiS Marcin Mastalerek ląduje w PKN Orlen?

Były rzecznik PiS Marcin Mastalerek ląduje w PKN Orlen?

15.01.2016, godz. 13:25
Marcin Mastalerek PiS
foto: EAST NEWS

Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości z polityki przejdzie do biznesu? Jak donosi "Radio Zet" Marcin Mastalerek ma trafić do PKN Orlen, którym od miesiąca kieruje były polityk partii Jarosława Kaczyńskiego, Wojciech Jasiński.

Jak nieoficjalnie wiadomo, były polityk PiS ma objąć funkcję dyrektora ds. strategii i zarządzania projektami. Jest to pion bezpośrednio podległy prezesowi Wojciechowi Jasińskiemu - podaje "Radio Zet".

Zobacz również: Marcin Herra i Andrzej Bogucki pozywają spółkę PL.2012+ na 1,2 mln zł?

Według tego samego źródła na 29 stycznia planowane jest Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, na którym oficjalnie może potwierdzić się nominacja dla Mastalerka. Były rzecznik PiS stracił poparcie Jarosława Kaczyńskiego i został odsunięty od swojej funkcji przed wyborami parlamentarnymi. Nie znalazł się także na listach wyborczych PiS-u, ani w nowym rządzie Beaty Szydło.

Od grudnia poprzedniego roku nowym prezesem PKN Orlen jest Wojciech Jasiński, który był długoletnim politykiem PiS, szefem zarządu okręgu płocko-ciechanowskiego tej partii i byłym już posłem – w Sejmie zasiadał od 2001 r., a także byłym ministrem Skarbu Państwa.

 

Źródło: "Radio Zet"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: