SuperBiz wiadomości Caracali jednak nie będzie? Macierewicz chce rozpisać nowy przetarg

Caracali jednak nie będzie? Macierewicz chce rozpisać nowy przetarg

18.11.2015, godz. 11:49
H225M Caracal
foto: wikimedia.org

Po tym jak ster w Ministerstwie Obrony Narodowej przejął Antoni Macierewicz, wraca głośna sprawa caracali - śmigłowców wielozadaniowych dla polskiego wojska. O ich wyborze przez polskie władze było głośno kilka miesięcy temu – rządowi zarzucano, że niesłusznie odrzucił oferty zakładów w Mielcu i Świdniku. Nowy szef MON zapowiada, że rozważa możliwość powtórnego przeprowadzenia postępowania przetargowego.

Już pod koniec września Macierewicz zapowiadał, że na zakup caracali PiS się nie zgodzi - bez względu na to, czy wybory wygra, czy nie. Wygląda na to, że nowy  minister zamierza wprowadzić swoje zapowiedzi w życie.

ZOBACZ TEŻ: Antoni Macierewicz: Nie zgodzimy się na zakup Caracali

Sugeruje, że przetarg na zakup caracali należy unieważnić i przystąpić do rozpisania nowego, w którym mogłyby stanąć PZL Świdnik oraz PZL Mielec. Poprzednio oferty obu zakładów odrzucono z powodu błędów proceduralnych.

ZOBACZ TEŻ: Śmigłowce Caracal trafią do Polski. Maszyna przeszła już testy. Ma być produkowana w Łodzi

Macierewicz mówi, że do przetargu mogłyby stanąć także inne firmy, a nawet, powtórnie, producent caracali. Macierewicz mówi, że decyzja o ewentualnym anulowaniu przetargu zostanie podjęta, kiedy już dokładnie zapozna się ze wszystkimi dokumentami dotyczącymi zakupu. Jak twierdzi nowy minister, pierwsze analizy wskazują, że przetarg faktycznie trzeba będzie powtórzyć.

ZOBACZ TEŻ: Przez francuskie śmigłowce 40 osób straciło pracę w PZL Mielec?

Źródło: money.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: