SuperBiz wiadomości Carrefour testuje inteligentne wózki na zakupy

Carrefour testuje inteligentne wózki na zakupy

07.06.2016, godz. 12:31
Carrefour
Carrefour foto: Materiały prasowe

Koniec z błądzeniem po alejkach w supermarkecie, by znaleźć interesujący nas towar! A to za sprawą inteligentnych wózków na zakupy, które właśnie testuje sieć marketów Carrefour. Na razie można z nich skorzystać w jednym z centrów handlowych we francuskim mieście Lille. Jeśli się sprawdzą, tak może wyglądać zakupowa przyszłość!

Na pierwszy rzut oka nowy wózek wydaje się identyczny jak tradycyjny. Kiedy jednak za nim staniemy, naszym oczom ukaże się tablet, dzięki któremu z łatwością można dotrzeć do interesującego nas towaru, dowiedzieć się, jakie promocje oferuje sklep czy obejrzeć reklamę wyświetlaną przez konkretną markę, która sprzedaje swoje produkty w markecie. Wszystko to ma sprawić, że zakupy będą szybsze i bardziej przyjemne.

ZOBACZ TEŻ: Lodówki i auta podłączone do internetu? Wkrótce będzie ich więcej niż komputerów!

Tablety, w które wyposażone są wózki, mają dostęp do specjalnej aplikacji informującej o promocjach użytkowników iPhone'ów. W ciągu roku od jej uruchomienia została ona pobrana już 4 tys. razy. Z związku z tą popularnością Carrefour chce dać możliwość skorzystania z niej bezpośrednio w sklepie. Program dzięki geolokalizacji wie, w której alejce sklepowej znajduje się klient i wyświetla na ekranie produkty znajdujące się w zasięgu ręki kupującego.

ZOBACZ TEŻ: Przez tego robota kelnerzy stracą pracę? [ZOBACZ]

Prócz tego, klikając na ekranie tabletu, można „polubić” konkretny towar, dzięki czemu dyrekcja sklepu może lepiej dopasować ofertę do klientów. Carrefour uważa, że z powodu wprowadzenia aplikacji w niepamięć odejdą listy zakupów, bo wystarczy przeanalizować listę dostępnych produktów, by o niczym nie zapomnieć. Na razie w markecie w Lille testowanych jest 30 inteligentnych wózków.

Źródło: carrefour.com

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: