SuperBiz wiadomości CBA wkroczyło do Comarchu, IBM i dwóch uczelni

CBA wkroczyło do Comarchu, IBM i dwóch uczelni

20.07.2016, godz. 13:12
CBA
foto: EAST NEWS

CBA wkroczyło do siedziby krakowskiej firmy Comarch oraz stołecznego IBM. Jak podaje RMF FM, funkcjonariusze weszli również na Politechnikę Warszawską oraz na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Akcja ma związek ze śledztwem prowadzonym w sprawie afery korupcyjnej w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Dzisiejsze zatrzymania to ciąg dalszy powstępowania z początku lipca, kiedy w ręce CBA wpadł szef Narodowego Centrum Badań i Rozwoju został aresztowany na dwa miesiące. Do aresztu trafił też członek zarządów i rad nadzorczych szeregu spółek. W sumie tymczasowo za kratkami znalazły się dwie z trzech zatrzymanów wówczas osób.

Czytaj też: Petrolinvest Krauzego dostaje karę i zostaje wycofany z giełdy

Szef NCBiR usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej znacznej wartości w zamian za wsparcie finansowe ze środków publicznych dla spółek.

To już kolejna z wielu akcji agentów CBA w ostatnich tygodniach. Pod koniec czerwca agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w ramach działań śledczych do 12 Specjalnych Stref Ekonomicznych. W tym samym miesiącu funkcjonariusze wkroczyli też do firm związanych z Grupą Kulczyk i spółką Ciech. Potem zawitali również do siedzib wszystkich szesnastu urzędów marszałkowskich w Polsce - w ciągu jednego dnia.

W maju CBA przeprowadziło podobną akcję. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało wówczas jedną z najbogatszych Polek, byłą prezes ARP oraz cztery inne osoby.

 

Źródło: rfm24.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: