SuperBiz wiadomości CBA zatrzymało byłą szefową Agencji Rozwoju Przemysłu

CBA zatrzymało byłą szefową Agencji Rozwoju Przemysłu

11.05.2016, godz. 13:55
CBA
foto: EAST NEWS

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło akcję, w ramach której jeden z najbogatszych Polaków w Polsce, była prezes ARP oraz czterej inni podejrzani zostali aresztowani.

Jak podał tvn24.pl, CBA postawiło zarzut prania brudnych pieniędzy i wręczania łapówek byłej prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Patrycji Z. Została ona zatrzymana wraz z pięcioma osobami z sektora biznesu. Wśród podejrzanych znajdują się m.in. Wojciech W. – prezes spółki Wasko oraz jeden a najbogatszych Polaków, Jerzy K. – współwłaściciel firmy Nowy Styl.

Przeczytaj również: Jak idzie spłata kredytów Beacie Kempie? [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Schwytanym przez CBA osobom postawiono zarzut korupcji i prania brudnych pieniędzy. Informacje o zatrzymaniu podejrzanych potwierdził Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA:

- CBA zatrzymało b. wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycję Z., wiceprezesa zarządu i współwłaściciela Grupy Nowy Styl Jerzego K., prezesa Wasko SA Wojciecha W. oraz 3 inne osoby. – poinformował Piotr Kaczorek Polską Agencję Prasową. – Sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz tzw. praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015 – dodał.

Może zainteresować cię także: Morawiecki: Z długów będziemy wychodzić przez 20 lat [AUDYT PO-PSL]

Tożsamość pozostałych osób uwikłanych w malwersacje na razie nie jest znana. Centralne Biuro Antykorupcyjne ma wyłączność na prowadzenie śledztwa w tej sprawie. Postępowanie toczy się w dalszym ciągu, w związku z czym Kaczorek nie zgodził się podać szczegółów dotyczących postawionych zarzutów.

Patrycja Z. pracowała na stanowisku wiceprezeski Agencji Rozwoju Przemysł w latach 2014 – 2016. Ponadto jest powiązana z firmą Wasko, gdzie była zatrudniona wcześniej. W ARP należała do osób decyzyjnych w kwestii przyznawania firmom środków publicznych na rozwój. Agencja obraca kwotami rzędu kilku miliardów złotych.

Źródła: tvn24.pl, biznes.onet.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: