SuperBiz wiadomości CBA znów w akcji. Agenci w 12 Specjalnych Strefach Ekonomicznych

CBA znów w akcji. Agenci w 12 Specjalnych Strefach Ekonomicznych

28.06.2016, godz. 15:32
CBA
foto: EAST NEWS

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w ramach działań śledczych do 12 Specjalnych Stref Ekonomicznych - poinformował PAP we wtorek Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Biura.

- Zabezpieczamy dokumenty w związku ze śledztwem dotyczącym prawidłowości finansowania i rozliczania szkoleń oraz przedsięwzięć reklamowych przez podmioty zarządzające Stref - powiedział PAP Kaczorek.

Funkcjonariusze pojawili się m.in. w Wałbrzyskiej, Legnickiej, Pomorskiej i Olsztyńskiej Strefie Ekonomicznej, ale także w Kamiennej Górze oraz w Krakowskim Parku Technologicznym.

Zobacz także: Tylko Polska i Malta zatrudniają niewolników z Korei Północnej

Śledztwo prowadzone jest przez gdańską delegaturę CBA, pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

To już kolejna z wielu akcji agentów CBA w ostatnich tygodniach. Na początku czerwca funkcjonariusze wkroczyli do firm związanych z Grupą Kulczyk i spółką Ciech. Potem zawitali również do siedzib wszystkich szesnastu urzędów marszałkowskich w Polsce - w ciągu jednego dnia.

W maju CBA przeprowadziło podobną akcję. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało wówczas jedną z najbogatszych Polek, byłą prezes ARP oraz cztery inne osoby.

 

Źródło: PAP, Superbiz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: