SuperBiz wiadomości Cejrowski ostro o 500 Plus: "Płaćcie ludziom za pracę, a nie za to, że urodziło się dziecko"

Cejrowski ostro o 500 Plus: "Płaćcie ludziom za pracę, a nie za to, że urodziło się dziecko"

21.05.2017, godz. 14:44
Cejrowski Wojciech
foto: Eastnews

- Dobrze, że PiS chce odebrać emerytury ubekom, ale fatalnie, że daje ludziom 500 Plus za nic - wyjaśnia w rozmowie z "Polska The Times" Wojciech Cejrowski, podróżnik i pisarz podczas Warszawskich Targów Książki.

Cejrowski krytykuje 500 Plus
- Nie można ludziom dawać pieniędzy za nic. Nie dla 500 Plus. Za pracę się płaci. Zróbcie prace społeczne, zróbcie projekt budowania autostrad, odśnieżania trawnika, czegokolwiek i płaćcie ludziom za pracę, a nie za to, że się urodziło dziecko - tłumaczy Wojciech Cejrowski podczas rozmowy z dziennikarzem "PT" na Warszawskich Targach Książki.

Zobacz również: PO odpowiada PiS: 500 Plus na pierwsze dziecko i 13. emerytura

Cejrowski nazywa "dobrą zmianę" (hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości - red.) "socjalistyczną zmianą". - (...) więc ona nie jest bliska mojemu sercu - podkreśla. - A jednocześnie jest jakoś antykomunistyczna, więc jest bliska mojemu sercu. W cudzysłowie, kocham w PiS-ie to, że przynajmniej deklarują, że trzeba ubekom odebrać emerytury, bo oni nie płacili ZUS i nie pracowali na rzecz państwa polskiego. Więc nawet jeśli płacili jakieś podatki, to pracowali dla Moskwy, dla KGB. I nie należy im się od Polaków emerytura, niech im Putin wypłaca. Za to, nawet za tę suchą deklarację nie popartą czynem, mogę kochać PiS. Natomiast za cały socjalizm nie mogę - mówi dalej.

 

Źródło: "Polska The Times"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: