SuperBiz wiadomości Cena karpia. Lidl kontra Biedronka. Gdzie kupisz taniej?

Cena karpia. Lidl kontra Biedronka. Gdzie kupisz taniej?

19.12.2016, godz. 12:26
Karp
foto: EAST NEWS

Wieczerza wigilijna bez karpia to nie wieczerza wigilijna. Tak myśli bardzo wielu Polaków. Nic więc dziwnego, że, wydawałoby się, błahy temat cen karpia rozgrzewa nas przed Bożym Narodzeniem do czerwoności. Postanowiliśmy sprawdzić, w jaki sposób karpiami wabią klientów Lidl i Biedronka, określani często mianem największych konkurentów.

Jeśli wpadła już wam w ręce najnowsza gazetka reklamowa Lidla (obowiązuje w dniach 19-24 XII), zwróciliście zapewne uwagę, że płaty karpia wyszczególniono w niej plakietką „CENA DNIA!”. Samej ceny jednak nie podano. To, jak dowiadujemy się w dziale opowiadającym za kontakt tej sieci dyskontów z mediami, nie pomyłka czy niedopatrzenie. Promocja ważna jest bowiem we wspomnianym wyżej okresie lub do wyczerpania zapasów.

ZOBACZ TEŻ: Karp za 1,5 zł w Lidlu. Znów szykują się dantejskie sceny?

Jako że rybka sprzedaje się jak marzenie, Lidl zdaje sobie sprawę, że może jej zabraknąć. Jeśli tak się stanie, domówi jej nową partię i zapewne zmieni cenę. Czy na niższą? Tego jeszcze nie wiadomo, ale nawet jeśli taka cena się pojawi, nie trzeba będzie wycofywać partii papierowych gazetek z ofertą, właśnie dlatego że żadna cena tam nie widnieje. Jak wynika ze strony internetowej Lidla, obecnie za 100 g tradycyjnego wigilijnego specjału w płatach zapłacimy 1,49 zł. To właśnie za pośrednictwem internetu najnowszą cenę ryby w tym dyskoncie sprawdzimy najszybciej.

1,29 zł za karpia w Biedronce

Przy ustalaniu ceny karpia nie próżnuje największy konkurent Lidla, czyli Biedronka. Co bardzo ciekawe, żadnej oferty na karpia na swojej stronie internetowej nie zamieszcza, nawet w specjalnym dziale „Świąteczne ryby”. Wybraliśmy się więc do jednej z warszawskich Biedronek i oto, co ukazało się naszym oczom: