SuperBiz wiadomości Centra handlowe wyrosną na dworcach. Wynik zakazu handlu w niedzielę

Centra handlowe wyrosną na dworcach. Wynik zakazu handlu w niedzielę

23.03.2017, godz. 16:10
Galeria handlowa
Galeria handlowa foto: SHUTTERSTOCK

Przybędzie centrów handlowych na dworcach? Zgodnie z wolą premier, zakazem handlu mają nie zostać objęte sklepy na dworcach, bez względu na ich powierzchnię. To może spowodować, że aby ominąć niekorzystne dla handlowców przepisy, dogadają się z przewoźnikami i będą powstawać przy dworcach, a jeśli galeria już stoi? Szybciej i taniej jest, by dobudować do niej dworzec.

Nie skończyły się jeszcze prace nad ostatecznym kształtem projektu, obejmującego zakazem handel w niedzielę, a już pojawiły się luki, które handlowcy będą mogli wykorzystać, aby ominąć przepisy ograniczające handel.

Sprawdź również: Zakaz handlu w niedziele. Jest stanowisko rządu


Rząd chce bowiem, aby z zakazu wyłączyć sklepy powstające na dworcach, lotniskach oraz przy portach, bez względu na ich powierzchnię. To doskonały pretekst, ponieważ kryteria, które trzeba spełnić, aby zbudować dworzec nie są duże – musi zawierać miejsce postoju pojazdów, przystanki, punkt informacji oraz punkt sprzedaży biletów. Koszty jego powstania są więc o wiele niższe niż zyski, które mogłaby mieć galeria, gdyby była otwarta w niedzielę.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedziele. Jutro rząd zajmie się opinią do projektu

Szczególnie, że wizyty w centrum handlowym nadal są dość popularnym sposobem spędzania wolnego czasu w weekendy.

 

Źródło: /money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: