SuperBiz wiadomości Chaos na kolei. Stołek traci prezes PKP Informatyka i Kolei Śląskich

Chaos na kolei. Stołek traci prezes PKP Informatyka i Kolei Śląskich

14.07.2015, godz. 16:40
Każą pasażerom chodzić po gruzie!
foto: Super Express

W końcu ktoś personalnie ponosi odpowiedzialność za bałagan na polskiej kolei. Awaria systemu informatycznego PKP, która uniemożliwiła pasażerom kupowanie biletów przez internet, kosztowała stanowisko prezesa PKP Informatyka Krzysztofa Binika. Z kolei prezes Kolei Śląskich Piotr Bramorski został odwołany po publikacji wyników kontroli Urzędu Transportu Kolejowego.

– Nie będziemy tolerować podobnych sytuacji. Zależy nam przede wszystkim na profesjonalnej obsłudze podróżnych. To absolutny priorytet w spółkach Grupy PKP. Przepraszamy naszych pasażerów za wszelkie niedogodności związane z awarią systemu – tłumaczy w komunikacie przewoźnika Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP SA.

Zobacz również: Ponad 200 zł za godzinę pracy. Cios dla polskich kierowców w Norwegii

System PKP padł w poniedziałek. Później został przywrócony do sprawności, ale działał zdecydowanie wolniej. W teorii można zakupić bilet online, ale w praktyce nadal - do g. 16.30, nadal było to niemożliwe.

Z kolei prezes Kolei Śląskich pożegnał się ze stanowiskiem po problemach wizerunkowych przewoźnika, jakie są wynikiem kontroli UTK. Urząd wskazał na uchybienia w zakresie administrowania taborem spółki.

Według Rady Nadzorczej oraz Zarządu Województwa, który dofinansowuje Koleje Śląskie, taka sytuacja przyczynia się do utraty zaufania pasażerów w chwili, gdy przewoźnik uzyskał stabilność finansową na rynku kolejowym.

Piotra Bramorskiego na Śląsku zastąpi dotychczasowa wiceprezes Renata Szczygieł, a z kolei w PKP Informatyka funkcję p.o. prezesa, będzie sprawował Adam Filutowski, dyrektor zarządzający ds. informatyki i telekomunikacji Grupy PKP oraz przewodniczący Rady Nadzorczej PKP Informatyka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: