SuperBiz wiadomości Chcą wybudować elektrownię atomową, ale najpierw zatrudnią firmę PR

Chcą wybudować elektrownię atomową, ale najpierw zatrudnią firmę PR

04.04.2016, godz. 15:13
prąd, energia, zasilanie
foto: toyota

Do końca 2017 r.  PGE EJ 1, spółka należąca do Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) ma wybrać miejsce, w którym powstanie pierwsza w Polsce elektrownia atomowa. W tej chwili firma szuka agencji PR, której zadaniem będą m.in. działania promujące ten projekt.

Spółka PGE EJ 1 została zarejestrowana w 2010 r., jej celem jest m.in. wybór lokalizacji inwestycji,  technologii, budowy elektrowni i jej eksploatacji, a także mechanizmu finansowania projektu.  Udziały w niej, oprócz PGE, mają również Tauron, Enea oraz KGHM.

Wstępny wybór miejsc, w których elektrownia atomowa mogłaby powstać zostały już dokonany. W grę wchodzą dwie miejscowości w woj. pomorskim - Lubiatowo-Kopalino (gmina Choczewo) i Żarnowiec (gmina Krokowa i gmina Gniewino).Jak informuje spółka, na podstawie prowadzonych obecnie badań środowiskowych do końca 2017 r. wybrana zostanie lokalizacja preferowana i alternatywna.

Zobacz także: Przemysł kosmiczny otwiera się przed Polakami! Rozmowa z ekspertami z sektora kosmicznego

Oprócz tego zadaniem firmy jest również prowadzenie działań, których celem ma być: "upowszechnianie wiedzy na temat energetyki jądrowej i projektu oraz budowanie akceptacji społecznej dla tego źródła wytwarzania energii. Spółka prowadzi te działania przede wszystkim na poziomie lokalnym we współpracy z władzami gmin lokalizacyjnych".  I to właśnie w tych zadaniach wspierać ma spółkę wybrana w przetargu agencja PR.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: