SuperBiz wiadomości Chcesz kupić dziecku zabawkę na mikołajki? Zobacz, jak dobrze wybrać

Chcesz kupić dziecku zabawkę na mikołajki? Zobacz, jak dobrze wybrać

03.12.2016, godz. 16:00
Zabawki
Zabawki foto: SHUTTERSTOCK

Weekend przed Mikołajkami to czas kiedy wielu rodziców rusza do sklepów po prezenty dla swoich pociech. Wybierając zabawki, nie powinniśmy zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podpowiada, na co zwrócić uwagę, wybierając upominki dla najmłodszych oraz jak mogą uniknąć nieudanych zakupów.

„Zwrot zabawki, która nie ma wad, a jedynie nie podoba się dziecku, zależy od dobrej woli sprzedawcy. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy kupujesz w sklepie internetowym – w ciągu 14 dni możesz oddać produkt bez podawania przyczyny" – czytamy w komunikacie UOKiK.
Urząd radzi, aby wybierać zabawki dostosowane do wieku dziecka. Jeśli Twoja pociecha jest jeszcze mała sprawdź, czy produkt nie zawiera małych elementów, które maluch mógłby połknąć.

Sprawdź także: Niebezpieczne zabawki

Jeśli myślisz o zakupie zabawki, które można złożyć, np. wózki dla lalek, zwróć uwagę na to czy posiadają one blokadę zabezpieczającą.
W wyborze pomocny będzie także znak CE, który musi znaleźć się na każdej zabawce i oznacza deklarację producenta, że produkt spełnia zasadnicze wymagania bezpieczeństwa.
Jeżeli masz wątpliwości, co do bezpieczeństwa czy jakości zabawki, skontaktuj się z Inspekcją Handlową lub Departamentem Nadzoru Rynku w UOKiK.

Źródło: UOKiK

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: