SuperBiz wiadomości Chcesz nowe mieszkanie w Warszawie? Zostań żołnierzem

Chcesz nowe mieszkanie w Warszawie? Zostań żołnierzem

30.08.2016, godz. 15:50
bloki, wieżowce, blokowisko, osiedle
foto: Se.pl/AKPA

Agencja Mienia Wojskowego zamierza kupić 65 mieszkań w nowych blokach w Warszawie i Nowym Dworze Mazowieckim. Potrzebne są lokale „pod klucz” lub do wykończenia.

Agencji Mienia Wojskowego chce kupić 65 mieszkań „pod klucz” lub do wykończenia w Warszawie i Nowym Dworze Mazowieckim. Oferty deweloperzy mogą składać do 15 września. Agencja przy wyborze oferty będzie przede wszystkim kierowała się ceną lokalu, terminem realizacji inwestycji i jego lokalizacją.

Zobacz: Ogólnopolska cena za kurs na prawo jazdy

Jak mają wyglądać lokale dla wojskowych? Najlepiej by nieruchomość dla żołnierzy znajdowała się w miejscu z pełną  infrastrukturą społeczną (szkoła, handel, usługi, transport publiczny itp.), w przyjaznym otoczeniu dla mieszkańców (minimalizacja uciążliwości) oraz z ogólnodostępnymi miejscami postojowymi na terenie posesji lub w garażu. Dobrze, by mieszkania miały balkony lub loggie. AMW zależy na całych budynkach lub całych klatkach schodowych w większych nieruchomościach.

Zobacz: Banki przez telefon szukają klientów. Jak nie dać się im złapać?

To nie pierwsza tak duża inwestycja  AMW w mieszkania dla żołnierzy na Mazowszu. Na koniec 2014 roku agencja kupiła od firmy Marvipol 47 mieszkań w Warszawie o łącznej powierzchni 3,5 tys. Część lokali  znajduje się w inwestycji przy ul. Sokratesa na Bielanach, część na osiedlu Art. Eco przy ul. Jasnodworskiej na Żoliborzu Południowym, a część w apartamentowcu Mokotów Park przy ul. Bernardyńskiej. Za te 47 mieszkań agencja zapłaciła w sumie 28,2 mln zł.

Nowe wojskowe mieszkania kupiono też przy ul. Skarbka z Gór na Białołęce, na osiedlu Górczewska Park i Ogrody Ochota w Warszawie.

Źródło: amw.com.pl, warszawa.wyborcza.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: