SuperBiz wiadomości Chcesz zarabiać rocznie 1,5 mln zł? Państwowa spółka szuka pracownika

Chcesz zarabiać rocznie 1,5 mln zł? Państwowa spółka szuka pracownika

19.03.2016, godz. 12:31
Nowy prezes Lotosu
Nowy prezes Lotosu foto: SE/EAST NEWS

Grupa Lotos – polskie przedsiębiorstwo, którego głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa, szuka szefa oraz trzech nowych członków zarządu. W poniedziałek Rada Nadzorcza opublikowała ogłoszenie o konkursie.

Jak donosił serwis Superbiz, w zeszłym tygodniu z funkcji prezesa zarządu Rada Nadzorcza odwołała Pawła Olechnowicza, a funkcję szefa Lotosu pełni tymczasowo Robert Pietryszyn, który nie pobiera wynagrodzenia za tę pracę. Do obsadzenia są: stanowisko prezesa zarządu, a także trzy posady członków zarządu: wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju, wiceprezesa ds. operacyjnych oraz wiceprezesa ds. korporacyjnych.

Przeczytaj również: Prezes Lotosu bez pensji. Za 3 miesiące pracy nie dostanie ani złotówki

Idealny kandydat na szefa Lotosu ma wykształcenie wyższe i 5-letni staż pracy. Warunkiem przyjęcia do pracy będzie złożenie Ministrowi Skarbu Państwa oświadczenia lustracyjnego lub złożenie informacji o uprzednim złożeniu oświadczenia lustracyjnego. Jakie kwalifikacje są wymagane u nowego prezesa Lotosu? Podczas rozmowy kwalifikacyjnej należy wykazać się umiejętnością analizy rynku i konkurencji, planowania zadań i zasobów oraz audytu i kontroli finansowej przedsiębiorstwa, jak również – znajomością prawa pracy.

Może zaineresować cię także: PiS odwołał Olechnowicza z Lotosu, choć pracownicy stanęli za nim murem

Ponadto prezes Grupy Lotos musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać z pełni praw publicznych i nie podlegać ograniczeniu lub zakazowi zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych. Warto wziąć udział w rekrutacji, ponieważ na szczęśliwca, który przejdzie ją pomyślnie, czekają niebagatelne zarobki. Money.pl umieścił byłego szefa Lotosu w rankingu 10 najlepiej opłacanych menadżerów

Przyszły prezes powinien jednak liczyć się z faktem, że Grupa Lotos boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Niewątpliwie w jego gestii będzie wdrożenie planu stabilizacji finansowej.

Źródła: lotos.pl, wnp.pl, money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: