SuperBiz wiadomości Dziś Dzień Ratownika WOPR. Sprawdź, ile można zarobić w tym zawodzie

Dziś Dzień Ratownika WOPR. Sprawdź, ile można zarobić w tym zawodzie

19.05.2017, godz. 12:29
Basen ratownik
foto: SHUTTERSTOCK

Lato to pracowity okres dla ratowników wodnych. Są poszukiwani do pracy sezonowej na nadmorskich i przyjeziornych plażach. Zatrudnienie na dłużej mogą zaś znaleźć w aquaparkach i hotelach. Sprawdziliśmy, na jakie zarobki mogą liczyć przedstawiciele tej profesji.

W bazie z ofertami pracy dla ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ( www.ratownicy.wopr.net.pl) jest obecnie blisko 100 ogłoszeń na ten sezon. Zdecydowana większość dotyczy pracy sezonowej na miejskich i morskich kąpieliskach.

Ponad 3 tys. złotych za ochronę kąpieliska
Praca na całe wakacje od 1 lipca do 31 sierpnia czeka m.in. na dwóch ratowników na kąpielisku miejskim nad jeziorem Ostrowskim w Sulęcinie (woj. lubelskie). Ich głównym zadaniem będzie ochrona pomostu z linią brzegową o długości 60 m 7 dni w tygodniu w godz. od 10 do 18. Ratownikom zapewniony zostanie darmowy nocleg w jednoosobowych pokojach gościnnych z dostępem do kuchni. Istnieje również możliwość bezpłatnego zakwaterowania osoby towarzyszącej. Do dyspozycji ratownika dostępne będą ponadto dwa rowery turystyczne oraz dwa kajaki. Wynagrodzenie to 3 100 brutto, jednak ratownik może liczyć na jednorazowe dodatkowe 1000 zł brutto za oczyszczenie dna kąpieliska z przedmiotów ostrych i niebezpiecznych.

Sprawdź także: Praca tymczasowa na topie. Nawet wśród specjalistów [WIDEO]

Na bardzo zbliżone pieniądze może liczyć ratownik, który zostanie zatrudniony na kąpielisku morskim w Międzyzdrojach. WOPR woj. zachodniopomorskiego poszukuje kilku osób, chętnych do pracy w okresie od 15 czerwca do 10 września. W zamian oferuje proponowane wynagrodzenie w wysokości 3200 zł brutto miesięcznie, odzież ratowniczą i nocleg. Jak podkreślają autorzy ogłoszenia, ostateczna pensja uzależniona będzie od doświadczenia i kwalifikacji zawodowych.

Praca nie tylko na lato
Zatrudnienie nie tylko na lato oferują baseny i hotele. Wśród ogłoszeń na stronie ratownicy.wopr.net.pl znajduje się m.in. oferta pracy dla ratownika wodnego w hotelu czterogwiazdkowym DoubleTree by Hilton Kraków Opis. Do głównych obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku będą należały: nadzór i dbanie o bezpieczeństwo osób korzystających z basenu, uczestnictwo w akcjach ratunkowych oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Czytaj też: Pensje pielęgniarek w Polsce. Ile zarabiają w szpitalach? [WYNAGRODZENIA]

Ponadto ratownik będzie musiał również dbać o sprzęt wodny i urządzenia, przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa, egzekwowanie przestrzegania regulaminów obowiązujących na terenie hotelu, a także o czystość basenu oraz otoczenia w trakcie pełnienia służby. Spółka Euro-Hotele, która jest autorem ogłoszenia proponuje w zamian 11 zł za godzinę „na rękę".

Jak kształtują się zarobki w całej branży?
Najczęściej występujące wynagrodzenie na stanowisku ratownika wodnego to 2 484 zł brutto – wynika z danych portalu wynagrodzenia.pl z marca 2017 r. Tylko co czwarty przedstawiciel tego zawodu zarabia więcej niż 2 780 zł, zaś co drugi otrzymuje od 2 084 zł do 2780 zł. Pensja 25 proc. najgorzej zarabiających ratowników WOPR nie przekracza 2 084 zł brutto.

Źródło: ratownicy.wopr.net.pl, wynagrodzenia.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: