SuperBiz wiadomości Chleb wypiekany w tradycyjnym piecu do kupienia w Biedronce

Chleb wypiekany w tradycyjnym piecu do kupienia w Biedronce

24.04.2017, godz. 14:55
Sklep Biedronka
foto: Materiały prasowe

Jeśli chcemy kupić pachnący bochenek chleba wypiekany w tradycyjnym piecu opalanym drewnem, nie musimy wydawać kroci w ekskluzywnej piekarni. Takie pieczywo do swojej oferty wprowadza Biedronka. Bochenek można kupić za 2,99 zł.

„Oferowany przez Biedronkę chleb z pieca opalonego drewnem powstaje ze składników, które nadają mu złoto-brązową barwę, lekko słodkawy smak oraz odpowiednią wilgotność, pozwalającą dłużej zachować świeżość. Ciasto, z którego powstaje, poddawane jest długiemu, dwuetapowemu prowadzeniu w warunkach chłodniczych (…), później leżakuje cztery godziny” - czytamy w komunikacie prasowym Jeronimo Martins Polska, właściciela Biedronki.

ZOBACZ TEŻ: 500 zł za bochenek. Tyle kosztuje najdroższy chleb świata

„Dzięki ręcznemu formowaniu otrzymywane są bochenki o unikalnym rustykalnym kształcie. Wypiek odbywa się na jedynej w Polsce linii produkcyjnej z piecem opalanym drewnem, umożliwiającym produkcję chleba na przemysłową skalę. Wykorzystywany piec zbudowany został na wzór słynnych włoskich pieców do wypieku pizzy, m.in. taśma wypiekowa pieca składa się z płyt ze skamieniałej lawy wulkanicznej z okolic Neapolu. Opalanie drewnem nadaje wypiekom charakterystyczny zapach, smak i barwę” - zachwala swój produkt Biedronka.