SuperBiz wiadomości Chory na raka właściciel Wasko SA wyjdzie na wolność. Jego areszt został uchylony

Chory na raka właściciel Wasko SA wyjdzie na wolność. Jego areszt został uchylony

05.08.2016, godz. 19:01
Szok! Joseph FRITZL podał do sądu więzienie, bo DRZWI SKRZYPIAŁY! WYGRAŁ!
foto: EAST NEWS

Areszt tymczasowy dla Wojciecha W., głównego akcjonariusza spółki Wasko SA został uchylony. Chory na raka mężczyzna wyjdzie na wolność i będzie mógł podjąć leczenie. Stało się to dzień po tym, jak adwokaci W. poinformowali media, że sąd na wniosek prokuratury zdecydował o przedłużeniu aresztu – mimo ciężkiego stanu zdrowia zatrzymanego.

Adwokaci W. alarmowali wczoraj (4.08.), że Wojciech W. jest chory na raka, a pobyt w areszcie uniemożliwia mu podjęcie leczenia. Protestując przeciwko postępowaniu sądu, W. rozpoczął głodówkę.

Więcej na ten temat: Właściciel giełdowej spółki podjął głodówkę. Ma raka, a sąd przedłuża mu areszt [AKTUALIZACJA]

Dziś po południu (5.08.) mec. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, adwokat Wojciecha W. przekazała mediom komunikat: „Właśnie otrzymaliśmy informację o uchyleniu aresztu dla Wojciecha Wajdy. Cieszymy się, że wymiar sprawiedliwości w Polsce kieruje się i literą prawa, i zasadami humanitaryzmu. Decyzja odbudowało nasze zaufanie w wymiar sprawiedliwości. W tym momencie najważniejsze jest zdrowie Pana Wojciecha, dlatego bezzwłocznie zostanie oddany w ręce specjalistów i przetransportowany do szpitala w celu poddania niezbędnym badaniom i leczeniu.”

Prezes Wasko SA został zatrzymany przez CBA w połowie maja tego roku. Oprócz niego zatrzymano dwie osoby (w tym byłą wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu). Wszystkim przedstawiono zarzuty korupcyjne – wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz udzielania pomocy w przyjęciu tych korzyści.

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: