SuperBiz wiadomości Co łączy Trumpa z rosyjską mafią?

Co łączy Trumpa z rosyjską mafią?

12.01.2017, godz. 06:00
Donald Trump
Donald Trump foto: AP

Nie milkną echa związane z wyborem na prezydenta USA kontrowersyjnego miliardera Donalda Trumpa. Po doniesieniach o potencjalnych atakach hakerskich podczas głosowania, inspirowanych z Rosji i mających wpływ na rezultat wyborów, pojawiły się kolejne. Te mówią o związkach Trumpa z rosyjską mafią!

Rewelacje rozpowszechnia John Schindler, felietonista The Observer i właściciel firmy wywiadowczej, dawniej pracownik NSA, amerykańskiej National Security Agency, zajmującej się m.in. wywiadem elektronicznym.

Donald Trump już stawia czoło plotkom, w których pomawia się go o niejasne stosunki z rosyjskimi partnerami. Prezydent-elekt odżegnuje się od oskarżeń i zaprzecza jakimkolwiek kontaktom biznesowym z Rosją, czy prowadzeniu interesów w tym kraju.

Oliwy do ognia dolał wspomniany Schindler. Feletionista pisze, że w Trump Tower i mającym tego samego właściciela Taj Mahal Casino przesiadywał wiele czasu mafioso Yaponchik alias Vyacheslav Ivankov. Reprezentował na Zachodzie interesy Mogilewicza, uznawanego za najgroźniejszego przestępcę, rosyjskiego szefa wszystkich szefów. Po trzech latach został zatrzymany przez FBI, później znaleziony zastrzelony w Moskwie w 2009 roku.

ZOBACZ TEŻ: Polska zapłaci za smog? Szykuje się pozew w Trybunale Sprawiedliwości UE

Dalej John Schindler sugeruje, że ludzie mafii krążyli wokół interesów Trumpa już w latach 90. i przypomina, że po ujawnieniu właśnie faktów o zażyłości Mogilewicza z Putinem, zginął Litwinienko.

Cała historia TUTAJ

tagi: mafia Trump
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: