SuperBiz wiadomości Co robić po studiach? Oferta targów pracy w Poznaniu i Warszawie

Co robić po studiach? Oferta targów pracy w Poznaniu i Warszawie

10.03.2016, godz. 12:44
STUDENCI
foto: Reuters

Na Politechnice Poznańskiej kończą się dziś dwudniowe targi pracy. Zorganizowano je już po raz dwudziesty. Zaprezentowało się na nich kilkadziesiąt firm z rozmaitych branż, w których studenci mogą znaleźć staże, praktyki lub miejsce zatrudnienia. Podobne wydarzenie odbywa się też w stolicy, w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Jakie oferty pracy czekały na studentów w tym roku?

„Targi Pracy na Politechnice Poznańskiej organizowane są już od 1996 r. i są jednym z największych przedsięwzięć tego typu na rynku pracy i wśród poznańskiej społeczności akademickiej” - tak swoje targi zachwala Politechnika. Podkreśla, że dwudniowa impreza odbywa się już od 1996 r., a studenci mają tu możliwość zapoznania się z ofertami pracy z kilkudziesięciu firm z różnych branż, m.in. motoryzacyjnej, informatycznej, budowlanej, automatycznej, telekomunikacyjnej, czy finansowej.

ZOBACZ TEŻ: Te języki powinieneś znać, jeśli chcesz łatwo znaleźć pracę

W tym roku na targach swoje stoiska dla studentów przygotowały znane przedsiębiorstwa, jak choćby Amica Wronki SA, producent sprzętu AGD, Bank Zachodni WBK czy Nivea produkująca wyroby kosmetyczne. Pracowników szukała też kompania Imperial Tobacco, producent wyrobów tytoniowych, która zachęca studentów do podjęcia praktyk w fabryce w Jankowicach – poszukiwani są technicy mechanicy i mechatronicy. Z firmą współpracuje Fundacja Rozwoju Talentów, również obecna na targach Politechniki, która zachęca studentów do wzięcia udziału w płatnych stażach.

ZOBACZ TEŻ: Co studiować, by znaleźć pracę?

Dziś podobne targi pracy dla studentów kończą się też w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Zorganizowane zostały przez portal Praca.pl. Tu również można się było zapoznać z ofertą kilkudziesięciu wystawców, m.in. firmy ubezpieczeniowej Prudential, linii lotniczych WizzAir czy Centrum Nauki Kopernik. Pracowników szukał też Departament Służby Cywilnej KPRM, a nawet Krajowy Rejestr Długów BIG SA.

Źródła: targipracy.put.poznan.pl, targi.praca.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: