SuperBiz wiadomości Córka leśniczego to ma dobrze. Zobacz, ile zarabia jej ojciec [WYNAGRODZENIA LEŚNIKÓW]

Córka leśniczego to ma dobrze. Zobacz, ile zarabia jej ojciec [WYNAGRODZENIA LEŚNIKÓW]

22.06.2017, godz. 11:45
Leśniczy
Leśniczy foto: shutterstock

O „córce leśniczego" i białej kopercie, które pojawiły się w nagraniu z ministrami Mariuszem Błaszczakiem i Janem Szyszko, wciąż jest głośno. Portal dziennik.pl postanowił przy tej okazji przyjrzeć się wynagrodzeniom w Lasach Państwowych. Zobacz, ile zarabiają leśnicy?

Jak ustalił dziennik.pl, przeciętnie wynagrodzenie w Lasach Państwowych wynosi 7,8 tys. zł brutto. Oznacza to, że przeciętny leśnik zarabia prawie czterokrotnie więcej niż osoba, która otrzymuje najniższą krajową.
To jednak nie wszystko. Poza podstawową pensją, pracownicy Lasów Państwowych mogą liczyć także na dodatki, takie jak: deputata opałowy czy zwrot kosztów paliwa. Ponadto leśniczym i nadleśniczym przysługuje także prawo do mieszkania funkcyjnego.

Sprawdź także: Tajemnicza koperta ministra Szyszki. Już robią biznes na "córce leśniczego"

W ubiegłym roku w Lasach Państwowych na etat zatrudnionych było 25,7 tys. osób, z czego aż 25,6 tys. osób na etat stały. Największą część tej grupy (ponad 16 tys.) stanowią pracownicy służby leśniej. Jak wynika ze sprawozdania Lasów Państwowych, w rezultacie na wynagrodzenia leśników tylko w 2016 r. przeznaczono ponad 2,2 mld zł. Jest to kwota równa 25 proc. uzyskanego w tym czasie przychodu.

Źródło: dziennik.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: