SuperBiz wiadomości Córka Rusin i Lisa dorabiała jako hostessa. Ile mogła zarobić?

Córka Rusin i Lisa dorabiała jako hostessa. Ile mogła zarobić?

26.09.2016, godz. 13:59
Pola Lis
foto: Instagram

Pola Lis, starsza córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa, dorabia sobie do studiów jako hostessa – zdradza tygodnik „Na Żywo”. Według ustaleń gazety, 19-latka podczas przerwy wakacyjnej wypoczywała w Polsce (na co dzień studiuje dziennikarstwo w Nowym Jorku). Wypoczywała, ale i dorwała fuchę podczas wrześniowego Forum Ekonomicznego w Krynicy. Czym się zajmowała i ile mogła zarobić?

Według „Na Żywo”, Pola Lis pracowała podczas Forum jako hostessa. Zajmowała się akredytacjami dla dziennikarzy. Podobno zależało jej na tej pracy, gdyż interesuje się ekonomią. No i, rzecz jasna, ze względu na profil jej studiów w Nowym Jorku. Te zapewne sporo kosztują, więc nic dziwnego, że Pola chce odciążyć rodziców. Postanowiliśmy sprawdzić, ile mogła zarobić na swojej wakacyjnej fusze.

ZOBACZ TEŻ: Podwyżki w Kauflandzie. Ile zarabiają kasjerzy?

Ile zarabia hostessa podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy? Tego ustalić nie sposób. W naszym kraju kwestia tego, ile kto właściwie zarabia, wciąż stanowi tabu, w dodatku rozmów na ten temat często zabraniają zapisy w umowach. W sieci pojawiały się oferty pracy dla hostess, które chciałyby jechać do Krynicy, ale są już niedostępne. Dotarliśmy jednak do ogłoszenia ws. Forum sprzed trzech lat, w którym osoba organizująca pracę hostess, podkreślała, że zarobki są „bardzo dobre”, ale zostaną ujawnione dopiero w bezpośrednich rozmowach z kandydatkami.

ZOBACZ TEŻ: Pielęgniarki ujawniają swoje zarobki [GALERIA]

Według tegorocznych danych agencji Work Service ogólnie dotyczących profesji hostessy (bez wskazania na konkretne miejsce - czy to targi, czy forum), osoby wykonujące taką pracę zarabiają rzeczywiście nietragicznie. Hostessa może liczyć na stawkę od 10,2 zł do 21,6 zł brutto za godzinę. Oferty te dotyczą zatrudnienia sezonowego, czyli dokładnie takiego, jakiego podjęła się Pola Lis. Zakładając, że pracowała ona przez pięć dni w tygodniu (forum odbywało się w dniach 6-8 września, ale osoby je obsługujące z reguły przebywały tam przynajmniej od poniedziałku do piątku) przez osiem godzin dziennie i otrzymała najwyższą stawkę z danych Work Service, można stwierdzić, że zarobiła ok. 900 zł brutto.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: