SuperBiz wiadomości Cristiano Ronaldo podejrzany o oszustwo podatkowe jak Messi i Neymar? Miał ukrywać 150 mln euro

Cristiano Ronaldo podejrzany o oszustwo podatkowe jak Messi i Neymar? Miał ukrywać 150 mln euro

05.12.2016, godz. 09:13
Cristiano Ronaldo, Lionel Messi
foto: Eastnews

Portugalski gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo ukrył przed urzędem skarbowym 150 mln euro - informuje niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Chodzi o pieniądze zarobione na sprzedaży praw do wykorzystywania swojego wizerunku. Sprawa dotyczy też innych gwiazd światowego futbolu.

Hiszpański urząd podatkowy potwierdził, że sprawdza zarobki i zeznania podatkowe Ronaldo. "Der Spiegel" podaje też, że przed podatkami uciekał również trener Manchesteru United Jose Mourinho.

Zobacz też: Mistrzowie świata w podatkowych oszustwach? Messi, Neymar, Platini

Kombinowanie przy unikaniu płacenia podatków ma też dotyczyć klubowego kolegi Ronaldo Jamesa Rodrigueza, Radamela Falcao i Mesuta Ozila.

Skandal nie dotyczy zarobków piłkarzy i trenera, ale dochodów ze sprzedaży praw do wizerunku. Jak podaje sport.se.pl, proceder miał polegać na tym, że Ronaldo i inne gwiazdy oddawały je firmom z Irlandii i rajów podatkowych na Karaibach, dzięki czemu odprowadzany podatek był dużo niższy, niż gdyby miało to miejsce w krajach, w których podejrzewani pracują.

Nie są to pierwsze problemy gwiazdy futbolu podatkami. W tym roku zapadł wyrok w zawieszeniu, skazujący Lionela Messiego na 21 miesięcy więzienia za przestępstwa podatkowe.

Źródło: "Der Spiegel"


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: