SuperBiz wiadomości Człowiek Morawieckiego na stanowisku prezesa BGK?

Człowiek Morawieckiego na stanowisku prezesa BGK?

16.11.2016, godz. 11:51
Bank Gospodarstwa Krajowego
foto: EAST NEWS

Beata Daszyńska-Muzyczka zostanie nowym prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego, czyli państwowego banku, który odgrywać ma bardzo ważną rolę w realizacji planu Morawieckiego – wynika z informacji „Pulsu Biznesu”. Co ważne, Duszyńska-Muzyczka do niedawna była członkiem zarządu Banku Zachodniego WBK, czyli banku, którego prezesem był Morawiecki zanim został premierem.

Jak informuje „PB”, nowa kandydatka na szefa BGK ma wykształcenie związane z zarządzaniem finansami przedsiębiorstw,

Duszyńska-Muzyczka ma wykształcenie związane z finansami przedsiębiorstw, ale od 20 lat jest związana z bankowością. W BZ WBK pracowała nieprzerwanie od 1994 r. W 2015 r. została członkiem zarządu, pod koniec października tego roku zrezygnowała z tej funkcji.

Czytaj również: Zmiany w Tauronie: wiceminister zastąpi kolegę ministra

Informatorzy „PB” twierdzą, że propozycję posady prezesa BGK złożył jej wicepremier Morawiecki. Bank Gospodarstwa Krajowego ma być jednym z filarów tzw. planu Morawieckiego, czyli dokumentu określającego kierunki i cele rozwoju polskiej gospodarki. BGK jest jednym z filarów tego planu, ale nie tylko. Spółka zależna od BGK – BGK Nieruchomości odgrywa także istotną rolę w realizacji programu Mieszkanie Plus.

Zdaniem „PB” po wyborach BGK stał się miejscem walki o wpływy między wicepremierem Morawieckim a ministrem finansów Pawłem Szałamachą. Po odwołaniu tego drugiego nie ma już żadnych przeszkód, by na czele BGK stanęła osoba, która jest zaufanym człowiekiem Morawieckiego.

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: