SuperBiz wiadomości Czy PZPS wręczył łapówkę stołecznemu ratuszowi? Nowe materiały CBA

Czy PZPS wręczył łapówkę stołecznemu ratuszowi? Nowe materiały CBA

25.08.2016, godz. 15:17
CBA bada organizację meczu otwarcia MŚ w siatkówce w 2014 r.
foto: SE/EAST NEWS

CBA zabezpieczyło materiały, które prokuratura może wykorzystać w ramach śledztwa dotyczącego meczu otwierającego Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Ratusz usłyszał zarzut przyjęcia łapówki w zamian za wydanie zgody na organizację meczu otwarcia. Turniej odbył się w 2014 r. w Warszawie.

Dwa lata temu stołeczny ratusz wydał pozytywną opinię w sprawie organizacji meczu otwarcia MŚ 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie (obecnie PGE Narodowy). Decyzję poprzedziła pozytywna opinia straży pożarnej, która sprawdziła system zabezpieczeń przeciwpożarowych, w tym system ostrzegawczy na stadionie. Istnieje jednak podejrzenie wręczenia korzyści majątkowej przez organizatora meczu, Polski Związek Piłki Siatkowej.

Przeczytaj również: CBA na lotnisku w Lublinie. Sprawę bada prokuratura

Sprawę badają CBA i prokuratura. Jak poinformował Onet, funkcjonariusze z katowickiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczyli dokumenty w Burze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego warszawskiego ratusza, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i w miejscu zamieszkania rzeczoznawcy z zakresu systemów przeciwpożarowych w Wielkopolsce. Materiały dowodowe zabezpieczono na zlecenie Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji CBA oraz Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Kontrowersyjny mecz między Polską a Serbią odbył się 30 sierpnia 2014 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Był to pierwszy w historii polskiego siatkarstwa turniej w ramach mistrzostw świata, który rozegrał się w naszym kraju. Przyniósł Polakom szczęście, ponieważ nasza reprezentacja zdobyła tytuł mistrza, co zapewniło jej awans do Pucharu Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2015.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, pgenarodowy.pl, polsatsport.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: