SuperBiz wiadomości Czy wiesz co jesz? Tylko połowa mięsa… w mięsie

Czy wiesz co jesz? Tylko połowa mięsa… w mięsie

03.03.2017, godz. 15:04
jedzenie, zakupy
foto: EAST NEWS

Kontrole inspekcji sanitarnych obnażają brutalne oszustwa wielkich korporacji. Hasło: „wiem, co jem" nie znajduje swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości, bowiem na każdym kroku jesteśmy zwodzeni reklamami zdrowej żywności, która jest nią tylko z pozoru. Kolejny skandal dotyczy popularnej sieci kanapek, która w sandwichach serwuje mięso, będące nim tylko w połowie.

Sieć serwująca kanapki, które komponuje się według własnego pomysłu nie ma się czym chwalić. Ostatnią kontrolę, przeprowadzoną przez specjalistów z kanadyjskiego Trent Univercity nagłośniła Canadian Broadcasting Company (CBC). Jak wynika z badań, w kurczaku kanapkowej sieci, tylko połowa to kurczak, a resztę stanowi soja. Testy przeprowadzono dwukrotnie, raz wykazały, że „mięsa w mięsie" jest de facto 54 proc., a raz, że 43 proc.

Zobacz także: Polacy wydają prawie połowę pieniędzy na jedzenie. A Niemcy?

Szefowa sieci stanowczo zaprzeczyła: „Informacja, że w naszych kurczakach tylko 50 procent to kurczak, a reszta z soi, to absolutna nieprawda." - powiedziała. Naukowcy przebadali także zawartość mięsa w produktach m.in. McDonalds'a, które stanowiło 85-90 proc.

 

Źródło: money.pl/wp.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: