SuperBiz wiadomości Czy wraz z kredytem mieszkaniowym warto kupować dodatkowe produkty oferowane przez bank

Czy wraz z kredytem mieszkaniowym warto kupować dodatkowe produkty oferowane przez bank

07.12.2009, godz. 02:00
Kredyt hipoteczny
foto: Brak agencji
Wzięcie kredytu mieszkaniowego wiąże nas z bankiem na wiele lat. Nie oznacza to jednak, że przez ten czas tylko spłacamy raty i oczekujemy na koniec okresu kredytowania. W tym czasie możemy także zarabiać we współpracy z bankiem. Radzi Michał Paszkowski, z-ca dyrektora marketingu PKO TFI

Jest to możliwe dzięki temu, że wraz z kredytami mieszkaniowymi banki sprzedają wiele produktów i usług, które umożliwiają klientom osiąganie dodatkowych korzyści (taką politykę realizuje także PKO Bank Polski). Zwykle dla klientów najważniejszą korzyścią jest obniżenie oprocentowania kredytu w wyniku zakupienia w banku takich produktów, jak ROR z dostępem elektronicznym, ubezpieczenie kredytu i kredytobiorcy, karta kredytowa, fundusz inwestycyjny i inne.

Szczególną uwagę należy zwrócić na fundusze inwestycyjne - nabycie ich jednostek uczestnictwa, oprócz obniżenia oprocentowania kredytu, umożliwia także pomnażanie oszczędności. Klient systematycznie przekazuje do funduszu inwestycyjnego uzgodnioną z doradcą kwotę. Środki te inwestowane są przez fundusz, papiery wartościowe na ogół niedostępny dla przeciętnego inwestora. Roczne stopy zwrotu w funduszach są zazwyczaj wyższe niż stopy możliwe do uzyskania z lokat bankowych.

Zyski z oszczędności lokowanych w fundusz inwestycyjny możemy wykorzystać na dowolny cel, np. na wcześniejszą spłatę kredytu mieszkaniowego.

autor: Michał Paszkowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: