SuperBiz wiadomości Józef Wojciechowski majątek. Zobacz co ma kandydat na szefa PZPN

Józef Wojciechowski majątek. Zobacz co ma kandydat na szefa PZPN

28.10.2016, godz. 12:51
Józef Wojciechowski
Józef Wojciechowski foto:

Józef Wojciechowski, założyciel deweloperskiej firmy J.W. Construction i były właściciel Polonii Warszawa kandyduje na fotel prezesa PZPN. Poznaj biznesową historię Józefa Wojciechowskiego. Jaki majątek zgromadził? Na czym zbił fortunę? Kim jest Józef Wojciechowski

Dziś wybory na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. O fotel ubiega się nie tylko Zbigniew Boniek, ale także znany deweloper. Kim jest Józef Wojciechowski?

Wojciechowski jest właścicielem i przewodniczącym Rady Nadzorczej firmy J.W. Construction Holding S.A., prezesem zarządu spółki WB Holding S.A., EHT S.A., a także Famhold S.A. Przez 14 lat prowadził działalność gospodarczą w branży budowlano - deweloperskiej w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz: Czym grozi zakaz handlu w niedzielę?

- Normalnie jak prowadzisz w Stanach biznes i ci nie idzie, możesz go zamknąć i iść pracować do kogoś. Ja nie mogłem, bo miałem wizę, która pozwalała mi wyłącznie na prowadzenie własnej firmy. Gdyby mi się nie udało, nie miałbym tam co robić. Do Polski nie mogłem wrócić, bo był stan wojenny. Nie mogłem emigrować do Brazylii, bo miałem rodzinę i musiałem być odpowiedzialny. Więc nie miałem innego wyboru, jak odnieść sukces – wspominał kilka lat temu na łamach Dziennika Gazety Prawnej.

Józef Wojciechowski do Polski wrócił na początku lat 90-tych minionego wieku. Od razu postawił na budowlankę. Tak powstała deweloperska firma J.W. Construction, która do dziś buduje bloki i domy m.in. w Warszawie, Gdyni, Łodzi, Katowicach. Firma inwestuje także w obiekty hotelowe. Jest właścicielem i operatorem sieci  Hoteli 500 oraz Czarny Potok Restort&SPA w Krynicy Zdroju.

Zobacz: Tutaj powstaną kolejne Mieszkania Plus

Jednak budowlanka to nie jest jedyny konik inwestycyjny Wojciechowskiego. W 2006 roku pojawił się w piłkarskim klubie  Polonia Warszawa. Po 6 latach wycofał się z finansowania klubu, bo... miało wyczerpać się jego zamiłowanie do piłki nożnej. Józef Wojciechowski sprzedał Polonię biznesmenowi ze Śląska Ireneuszowi Królowi.

Dziś Józef Wojciechowski znowu chce postawić na sport. Okaże się, czy pokona Zbigniewa Bońka w walce o fotel prezesa PZPN.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: