SuperBiz wiadomości Danuta Hübner: Zlikwidować KRUS i ograniczyć śmieciówki! [WIDEO]

Danuta Hübner: Zlikwidować KRUS i ograniczyć śmieciówki! [WIDEO]

15.05.2015, godz. 15:59
Danuta Hubner
foto: Super Express

- Zlikwidować KRUS i ograniczyć umowy śmieciowy! - postuluje europosłanka PO Danuta Hübner. To jej reakcja na decyzję Komisji Europejskiej o zdjęciu z Polski procedury nadmiernego deficytu. Hübner ocenia, że nasz kraj nie może się teraz zadłużać i powinien wdrożyć kolejne reformy zalecane przez Brukselę, m.in. ograniczając śmieciówki i likwidując KRUS.

Wyjęcie przez Komisję Europejską Polski z grupy krajów, które mają uruchomioną procedurę nadmiernego deficytu, oznacza, że zostały uznane wysiłki polskiego rządu i ministra finansów na rzecz ograniczania deficytu i zadłużenia – przekonuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Danuta Hübner, europosłanka PO, członkini m.in. europarlamentarnej Komisji Gospodarczej i Monetarnej. – To jest wyraz zaufania, że będziemy dalej rzeczywiście realizować politykę stabilną i politykę ograniczania nadmiernych wydatków.

Zobacz również: Obniżka podatku VAT od 2017 roku! Minister finansów Mateusz Szczurek: To przesądzone!

Jedną z rekomendacji Brukseli jest zrównanie emerytur uprzywilejowanych grup zawodowych jak górnicy i rolnicy z powszechnym system emerytalnym. W praktyce oznacza to zmierzanie do likwidacji KRUS-u. W opinii Hübner, byłoby to rozwiązanie korzystne dla polskiej gospodarki, bo rolniczy system ubezpieczeń społecznych nie ma uzasadnienia. UE skrytykowała także powszechność elastycznych form zatrudnienia na umowy śmieciowe. Eurodeputowana podkreśla, że nie chodzi o ich zlikwidowanie, a jedynie o ograniczenie, bowiem w Polsce są one nadużywane.

Źródło: Newseria

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: