SuperBiz wiadomości Darmowe pociągi na ŚDM także od PKP PR i Kolei Małopolskich?

Darmowe pociągi na ŚDM także od PKP PR i Kolei Małopolskich?

13.05.2016, godz. 13:40
PKP Intercity - relaks w strefie ciszy
foto: Materiały prasowe

PKP Przewozy Regionalne i Koleje Małopolskie chcą w trakcie Światowych Dni Młodzieży (25-31 lipca) zwolnić z opłat podróżnych na kilkunastu popularnych trasach. W kwietniu na podobny ruch zdecydowały się Koleje Mazowieckie. Nie oznacza to jednak bezpłatnych przejazdów pociągami dla wszystkich podróżnych.

Przewoźnicy twierdzą, że w czasie trwania spotkania młodych, mogą być problemy ze sprzedażą, a później kontrolowaniem biletów. Rozwiązaniem byłoby zniesienie opłat na kilkunastu najpopularniejszych trasach. Spółki nie chcą jednak być stratne, dlatego wystąpiły do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie - informuje Radio Kraków.

Zobacz także: Tak księżą robią biznes na ŚDM. Miały być biura jest knajpa

- To dziesiątki tysięcy pielgrzymów dziennie. Pomysł jest sensowny. Przerzucenie pielgrzymów z ruchu drogowego na kolejowy, mogłoby znacząco odciążyć drogi, które i tak będą zakorkowane. Te dwie spółki są gotowe, pod warunkiem, że zostaną spełnione ku temu warunki finansowe - zaznacza w Radiu Kraków Jacek Pilch z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Przypomnijmy, że Koleje Mazowieckie zapowiedziały, że wszyscy uczestnicy ŚDM ze specjalnymi identyfikatorami, w trakcie wydarzenia będą mogli podróżować bezpłatnie po woj. mazowieckim. To jednak nie koniec obietnic.

Dodatkowo Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zadeklarował, że podczas ŚDM goście diecezji w stolicy będą mogli nieodpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Warszawa szykuje się na przyjęcie kilkudziesięciu tysięcy młodych ludzi. Szacuje się, że do Krakowa i okolic na ŚDM przyjedzie ok. 2 – 2,5 mln wiernych.

 

Źródło: "Radio Kraków"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: