SuperBiz wiadomości Davos. Morawiecki spotkał się z Clooneyem, twórcą Google'a i szefem GM

Davos. Morawiecki spotkał się z Clooneyem, twórcą Google'a i szefem GM

18.01.2017, godz. 13:38
Mateusz Morawiecki i George Clooney
foto: Super Express, East News / Fotomontaż SE

Wicepremier Mateusz Morawiecki, który reprezentuje Polskę na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, wziął udział w prestiżowym panelu organizowanym przez Google'a i Clooney Foundation. Uczestnikiem takiego spotkania byli m.in.: Cecilia Malmström – Komisarz UE ds. handlu, Mary Barra – CEO General Motors czy Sergey Brin – jeden z dwóch założycieli Google.

Na prestiżowym spotkaniu organizowanym przez Google i fundację George'a Clonney'a, byli obecni m.in. komisarze UE, CEO największych firm oraz następcy tronów europejskich rodzin królewskich. Jak podaje serwis 300polityka.pl, tematem rozmów były globalne problemy społeczne, nierówności, zrównoważony rozwój i nowoczesne technologie.

Zobacz również: Davos 2017. Po raz pierwszy na szczycie pojawi się prezydent Chin Xi Jinping

W Szwajcarii polskiemu wicepremierowi towarzyszy Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Z kolei polski biznes w Davos reprezentuje prezes PZU Michał Krupiński, który weźmie udział m.in. w panelu przedstawicieli największych finansowych instytucji jak Deutsche Bank, HSBC, Prudential o zmianach czekających firmy, klientów i inne podmioty związane z sektorem finansowym.

47. edycja Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos potrwa do 20 stycznia i zgromadzi 3 tysiące najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Pojawi się na niej blisko tysiąc szefów globalnych firm. Nie jest tajemnicą, że świat biznesu od lat do Davos przyciąga także polityków. W tym roku pojawi się tam ponad 70 głów państw. Aż jedną trzecią gości będą stanowili reprezentanci organizacji pozarządowych, związków zawodowych i przedsiębiorców społecznych.

Tym razem w Davos zabraknie kanclerz Angeli Merkel, prezydenta Francji Francois Holland'a i przedstawicieli nowej administracji Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy w szwajcarskim kurorcie pojawi się zaś prezydent Chin Xi Jinping.

 

Źródło: 300polityka.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: