SuperBiz wiadomości Debata Hilary Clinton - Donald Trump. Kto wygra? [SONDAŻ]

Debata Hilary Clinton - Donald Trump. Kto wygra? [SONDAŻ]

26.09.2016, godz. 12:41
Hilary Clinton/Donald Trump
Hilary Clinton / Donald Trump foto: Fotomontaż SE.pl

Starcie prezydenckie może obejrzeć 100 mln Amerykanów. To pierwsza z trzech debat prezydenckich, na których zmierzy się kandydatka demokratów Hillary Clinton oraz kandydat republikanów Donald Trump. Debatę może zobaczyć rekordowa publiczność w USA. Sondaże wskazują, że oboje z kandydatów cieszą się porównywalnym poparciem. Początek o godz. 21 czasu lokalnego i o godz. 3 w nocy czasu polskiego.

Ogólnokrajowe badania Washington Post-ABC News pokazuje, że była sekretarz stanu ma minimalną przewagę nad Donaldem Trumpem. W bezpośredniej rywalizacji Clinton ma 49 proc., Trump – 47 proc. Gdy uwzględni się pozostałych kandydatów, to Clinton ma 46 proc., Trump 44 proc., Johnson 5 proc. i Stein 1 proc. - podaje serwis 300polityka.pl. Sondaż zakładał margines błędu na poziomie 3,5 proc.

Zobacz także: 10 najbogatszych Polek. Na czele córka z matką [ZDJĘCIA]

W pierwszym prezydenckim starciu będzie 6 bloków tematycznych - każdy z nich potrwa kwadrans. Kandydaci będą mieli po dwie minuty na odpowiedź. Formuła debaty pozwala im na bezpośrednie odpowiedzi skierowane do rywala.

Wszystkie zapowiedziane debaty prezydenckie (i wiceprezydencka) rozpoczną się o godzinie 21:00 czasu lokalnego (3:00 czasu polskiego) i potrwają półtorej godziny. Nie będą przerywane reklamami. Pierwsza z nich odbędzie się 26 września na Uniwersytecie w Hempstead w stanie Nowy Jork. Poprowadzi ją Lester Holt, gospodarz wiadomości NBC.

Debatę będą transmitować wszystkie największe amerykańskie stacje telewizyjne, czyli ABC, CBS, NBC, FOX a także kablówki informacyjne takie jak CNN, C-SPAN, Fox News oraz PBS. Będzie możną ją również śledzić w internecie na Youtube.com oraz na Twitterze.

Kolejne starcie Clinton-Trump już 9 października, a ostatnia debata 10 dni później. W międzyczasie 4 października do boju staną kandydaci na wiceprezydentów (Partię Demokratyczną reprezentować będzie senator z Wirginii Tim Kaine, zaś Republikanów – gubernator Indiany Mike Pence).

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 8 listopada tego roku.

 

Źródło: 300polityka.pl, Bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: