SuperBiz wiadomości Debata o innowacyjnej gospodarce

Debata o innowacyjnej gospodarce

09.06.2015, godz. 12:39
BIZNES FIRMA SPOTKANIE ZEBRANIE
foto: SHUTTERSTOCK

Dziś w gmachu Politechniki Warszawskiej rozpoczyna się dwudniowy Kongres Innowacyjnej Gospodarki i Globe Forum. Wydarzenie zostało zorganizowane po raz szósty. Uczestnicy kongresu będą rozmawiali m.in. o działaniach naprawczych dla polskiej gospodarki.

Answer the future (Odpowiedź na przyszłość) - to hasło, które będzie przyświecało kongresowi. Ma on na celu stworzenie okazji do wymiany zdań pomiędzy uczestnikami, co ma przysłużyć się wypracowaniu rozwiązań, które przyspieszą proces transformacji polskiej gospodarki w kierunku modelu innowacyjnego.

ZOBACZ TEŻ: Polska mistrzem świata. Najszybciej rośnie u nas dobrobyt

Dziś uczestnicy będą rozmawiali o reformie kulturowej w Polsce w 2020, 2030 i 2040 r., kiedy to w naszym kraju zajdą zmiany społeczne. Poruszony zostanie temat „hamulców” w poszczególnych dziedzinach (m.in. szkole i nauce, systemie politycznym gospodarce i systemie społecznym) oraz zostanie przedstawiony plan działań naprawczych. Jutro odbędzie się zaś dyskusja nad szansami i zagrożeniami dla polskiej gospodarki.

Patronat prezydenta

Organizatorem wydarzenia są Krajowa Izba Gospodarcza oraz Globe Forum. Kongres został objęty honorowym patronatem Prezydenta RP, a partnerem instytucjonalnym wydarzenia są m.in. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Urząd Patentowy, Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Więcej informacji o kongresie można uzyskać tutaj >>>

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: